Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tablet i nawigacja w jednym

Szeroki wachlarz funkcji multimedialnych oraz 7-calowy wyświetlacz sprawiają, że produkt ten ma szanse na uznanie zarówno wśród użytkowników klasycznych nawigacji, jak i miłośników tabletów multimedialnych. Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Google Android 2.3 z dostępem do platformy multimedialnej Android Market na której można znaleźć tysiące aplikacji, w tym wiele darmowych. Jak podaje producent już wkrótce pojawi się możliwość aktualizacji systemu do wersji 4.0 ICS.
Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tablet i nawigacja w jednym

Urządzenie zostało wyposażone w procesor Allwinner A10 1 GHz. Wbudowany w urządzenie akcelerator grafiki 3D pozwala na czerpanie przyjemności z gier opartych na grafice trójwymiarowej. Z kolei umiejscowione w bocznej części złącze HDMI umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzenia do telewizora HD, tym samym czyniąc z niego przenośny odtwarzacz filmów. Wbudowana w urządzenie pamięci flash o pojemności 8GB, pozwala użytkownikowi na przechowywanie danych.

Na uwagę zasługuje zastosowany we FreeWAY TAB 7.0, 5-punktowy pojemnościowy ekran, który umożliwiać ma precyzyjnie sterowanie urządzeniem. Spośród innych tego typu urządzeń, FreeWAY TAB 7.0 wyróżnia się cienką szklana powłoką pokrywającą ekran. Zastosowanie tego typu powierzchni ma wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu, nawet delikatne muśnięcie ma powodować natychmiastową reakcję urządzenia.

W zastawie wraz z urządzeniem klient otrzyma uchwyt samochodowy, ładowarkę sieciową oraz ładowarkę samochodową. Produkt będzie dostępny w sprzedaży od maja 2012 r.

Sugerowana cena Modecom FreeWAY TAB 7.0 599zł, natomiast okres ochrony gwarancyjnej wynosi 24 miesiące.