Navatar: CB radio już na Androida i nowości na majówkę

Rewolucyjne zmiany w Navatarze w sam raz na majówkę.

Navatar

Navatar

Użytkownicy Androida znajdą teraz w sklepie Google’a, a niebawem także w Samsung Apps, wersję aplikacji z mobilnym CB radiem, umożliwiającym głosową komunikację między kierowcami na wzór tradycyjnego CB, ale z użyciem transmisji danych. Mobilne CB charakteryzuje cyfrowa jakość, definiowany zasięg i pamięć odsłuchanych informacji. Rozwiązanie w bardzo prosty sposób, po dwukrotnym dotknięciu ekranu, umożliwia nagrywanie komunikatów o sytuacji na drodze. Na bieżąco trafiają one do wszystkich kierowców w naszej okolicy. Navatar CB to także szereg innych funkcjonalności społecznościowych – np. baza fotoradarów, oznaczenia zdarzeń na drogach takich jak korki, remonty, kontrole policji itp. Na czas majowego weekendu aplikacja dostępna będzie w promocyjnej cenie – 2,99 zł

Od czasu zakończenia beta-testów CB radio dostępne było tylko dla użytkowników iPhonów. Uruchamiając aplikację na Androida docieramy teraz do większości użytkowników smartfonów. Dzięki temu liczymy na co najmniej trzykrotny wzrost liczby użytkowników CB — mówi Leszek Giza, prezes spółki tworzącej Navatara.

Eksperci CB, mapy na telefon i nowe funkcje

Klub Ekspertów CB to propozycja dla kierowców, którzy aktywnie korzystają z mobilnego CB radia i w ciągu tygodnia co najmniej cztery razy dzielą się informacjami z trasy. Za każde cztery kolejne tygodnie takiego aktywnego korzystania z CB klubowicz otrzyma miesięczne doładowanie mobilnego CB za darmo. Więcej informacji o Klubie można znaleźć pod adresem bit.ly/KlubEkspertowCB.

Będziemy promować osoby, od których inni kierowcy otrzymują wartościowe informacje. Nasycenie eteru wiadomościami z drogi jest teraz dla nas priorytetem. Dzięki Klubowi Ekspertów CB, który ruszy z początkiem maja, każdy będzie miał możliwość korzystania z mobilnego CB za darmo — mówi Leszek Giza.

W nowej wersja Navatara użytkownicy mogą pobrać mapę na urządzenie. Dzięki temu cała trasa jest widoczna już po jej wyznaczeniu i zmniejsza się transfer danych. Aplikacja zawiera mapę w rzucie, który większość użytkowników wskazało jako preferowaną opcję. Mapy offline już dostępne są na urządzenia marki Apple. Jednorazowy koszt instalacji w opcji In-App Purchase to 4,99 Euro (ok. 21 zł). Mapę można dokupić zarówno w Navatar GPS, jak i w wersji z CB.

Navatar wprowadza także możliwość działania nawigacji w tle oraz poprawiony model wyszukiwania adresów. Dzięki działaniu w tle podpowiedzi nawigacji będą słyszalne także wtedy, gdy użytkownik będzie wykonywał inną operację na telefonie, np. wybierał numer z listy kontaktów lub rozmawiał przez telefon. Wyszukiwanie adresów uzupełnione zostanie o podpowiedzi w czasie rzeczywistym, lepszą selekcję wyników, a także korekcję błędów literowych we wprowadzanych nazwach.