Nowa seria bardzo wydajnych napędów SSD od Intela

Dyski z serii Intel SSD 910 są wyposażone w technologię Intel High Endurance oraz zoptymalizowaną, 25-nanometrową pamięć NAND flash typu multi-level cell (MLC), która umożliwia 10 pełnych cykli zapisu dziennie przez 5 lat. Są 30-krotnie bardziej wytrzymałe, niż standardowe produkty flash MLC, więc stanowią ekonomiczne rozwiązanie pamięciowe.
Nowa seria bardzo wydajnych napędów SSD od Intela
Nowe, serwerowe dyski SSD od Intela są objęte 5-letnią gwarancją

Nowe, serwerowe dyski SSD od Intela są objęte 5-letnią gwarancją

Dyski Intel SSD 910 mają interfejs PCIe i pozwalają na łatwą modernizację serwerowej pamięci masowej bez zmian w istniejącej konstrukcji serwerów. Można ich używać w systemach wielowarstwowej pamięci masowej oraz do buforowania plików w przetwarzaniu wysokowydajnym lub dostępie do krytycznych danych. Jeden dysk Intel 910 SSD może zastąpić wiele dysków twardych (HDD) o szybkości 15 tys. obrotów na minutę, nie tylko oszczędzając miejsce i energię, ale również zwiększając wydajność dostępu sekwencyjnego i skalowalność pamięci masowej oraz ograniczając opóźnienia. Dyski skonstruowano z wykorzystaniem intelowskiego kontrolera i firmware’u, który został zoptymalizowany pod kątem mniejszego zużycia sprzętu i oferuje redukcję błędów NAND oraz zarządzanie błędami systemowymi.

W pomiarach wydajności dysk Intel SSD 910 800 GB uzyskał takie wyniki, jak szybkość ciągłego sekwencyjnego odczytu danych w wysokości 2 gigabajtów na sekundę (GB/s) oraz sekwencyjnego zapisu danych w wysokości 1 GB/s, do 180 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) przy losowym zapisie bloków 4K oraz do 75 000 IOPS przy odczycie losowych bloków 4K.

Dyski Intel SSD 910 są dostępne w wersjach o pojemności 400 GB i 800 GB. Klienci mogą już zamawiać próbki do testów i weryfikacji jakości. Pamięci kosztują 1929 dolarów za model 400 GB i 3859 dolarów za model 800 GB.