Nowy Firefox chwilę przed wydaniem

Chociaż już od wczoraj możemy pobrać Firefoksa 12, to Mozilla oficjalnie nie wydała jeszcze tej najnowszej wersji przeglądarki.
Nowy Firefox ucieka do kanału Release. Dotrze tam jeszcze dziś
Nowy Firefox ucieka do kanału Release. Dotrze tam jeszcze dziś

W kanale Release nowa wersja Firefoksa pojawi się dopiero dziś. A co nowego w niej? Nowy Firefox na platformy Windows, Mac i Linux upraszcza proces aktualizacji przeglądarki oraz wprowadza ponad 85 usprawnień wbudowanych narzędzi dla twórców stron.

Mozilla włożyła dużo pracy w usprawnienie procesu aktualizacji Firefoksa. Dla użytkowników pracujących w systemie Windows proces aktualizacji został uproszczony poprzez usunięcie wyskakującego okna dialogowego User Account Control (UAC). Co ważne, nie narusza to bezpieczeństwa systemu. Jeśli tylko użytkownik udzieli Firefoksowi wyraźnego pozwolenia podczas pierwszej instalacji, nie będzie już musiał powtarzać tego kroku podczas kolejnych aktualizacji.

Firefox został również wzbogacony o ponad 85 usprawnień wbudowanych narzędzi dla twórców stron. Przykładowo, twórcy stron nie muszą już ponownie ładować witryny, aby wyświetlić wiadomości w konsoli WWW, a do Brudnopisu dodano polecenia „Znajdź” i „Przeskocz do linii”. W nowej wersji usprawniono każde wbudowane narzędzie deweloperskie.

Firefoksa 12 możesz pobrać, przechodząc na tę stronę.

Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.