Ulepszone Ubuntu 12.04 już do pobrania

System zarządzany jest przez usprawnione jądro w wersji 3.2. Użytkownicy nowych procesorów Intela powinni już zacierać ręce, bowiem nowy kernel radzi sobie znacznie lepiej z zarządzaniem energią. Graficznie bez większych zmian, na wierzchu jest nakładka Unity w wersji 5.10, a pod spodem działa skrzyżowanie GNOME 3.2 oraz 3.4.
Ulepszone Ubuntu 12.04 już do pobrania

Interfejs przyniósł przede wszystkim menu HUD. Zastępuje ono klasyczne menu za pomocą którego komunikowaliśmy się z komputerem. Teraz wystarczy nacisnąć jeden przycisk i wpisać co chcemy zrobić.

Video Lens

to funkcja, która umożliwi szybkie odnajdowanie filmów, które chcemy obejrzeć. Dotyczy to zarówno tych na komputerze, jak i w Sieci. Wystarczy jedno kliknięcie i możemy wpisać zapytanie.

Canonical chwali się również Ubuntu Software Center. Jest to nic innego, jak centrum oprogramowania, które możemy zainstalować na komputerze. Interfejs umożliwia wyszukiwanie programów najlepiej ocenianych, porównywanie ich, śledzenie tych zainstalowanych oraz synchronizację aplikacji pomiędzy kilkoma komputerami.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem

www.ubuntu.com/ubuntu

. Można stamtąd pobrać plik instalacyjny, wypalić go na płycie, lub zainstalować z pamięci USB.