Utwór o piractwie na listach przebojów. Dzięki piratom.

Piraci masowo pobierają utwór "Sharing is Caring" rapera Dana Bulla, dzięki czemu zaczął pojawiać się on na listach przebojów. Tekst utworu jest dość niewygodny dla wytworni płytowych.
Apel Dana Bulla
Apel Dana Bulla

Utwór o udostępnianiu sobie muzyki wspina się po listach przebojów dzięki akcji zorganizowanej przez piratów. Sam Dan Bull jest znany z utworów dedykowanych głównie komputerowcom, bardzo często rapuje na temat gier wideo.

Jak twierdzi sam zainteresowany, on również pobiera muzykę z Internetu, a na swojej zarabia dzięki dobrowolnym wpłatom od fanów. Na swoim oficjalnym kanale YouTube umieszcza wszystkie swoje utwory. Lista przebojów to, jak twierdzi, jego szansa na dotarcie ze swoim przesłaniem do szerokiego grona odbiorców.

Listy przebojów są bezwartościowe jako wskaźnik jakości, a artyści nie muszą się na nie pchać, by udowodnić swoją wartość. Ale dotarcie tam przez darmową piosenkę niezależnego artysty, do miejsca zarezerwowanego dla elit przemysłu muzycznego, to rozbicie szklanego sufitu i pokazanie, że można to wszystko robić inaczej. Nie potrzebujemy ustaw ACTA, CISPA czy innego akronimu. Dopóki Internet jest wolny, kreatywność przetrwa — twierdzi Bull.

Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.