Samsung Galaxy S III już jest! 4,8″ Super AMOLED w HD, cztery rdzenie i bardzo pojemna bateria (wideo!)

Jak się spodziewaliśmy, Samsung właśnie oficjalnie zaprezentował “Następnego Galaxy”, czyli nowy, flagowy smartfon, który zastąpi na rynku Galaxy S II. Urządzenie oficjalnie nazwane zostało Samsung Galaxy S III .
Samsung Galaxy S III już jest! 4,8″ Super AMOLED w HD, cztery rdzenie i bardzo pojemna bateria (wideo!)

Wygląd

Galaxy S III jest sporo większy od swojego poprzednika. Posiada 4,8-calowy ekran dotykowy, a do tego jeden domowy przycisk fizyczny oraz dwa dotykowe. Lekko zaokrąglona obudowa mierzy zaledwie 8,6 milimetra grubości i waży 133 gramy. Design zupełnie różni się od modelu Galaxy S II, a urządzenie dostępne będzie w kolorze białym i niebieskim.

Wyposażenie

Smartfon wyposażono w 4,8-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości high definition 1280 x 720 pikseli, a także

czterordzeniowy procesor

Samsung Exynos z zegarem 1,4 GHz.

8-megapikselowy

aparat cyfrowy z fleszem LED, mnóstwem funkcji, takich jak “najlepsze zdjęcie” czy superszybkiego dzielenia się zdjęciami, a do tego z

migawką bez opóźnień

(tak przynajmniej przekonuje Samsung). Aparat startuje w zaledwie 990 ms i oferuje funkcję zdjęć seryjnych z prędkością 3,3 klatek na sekundę.

Z przodu jest 1,9-megapikselowa kamera, potrafiąca kręcić filmy HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Bateria ma pojemność aż 2100 mAh, co powinno zapewnić naprawdę długi czas działania.

Następny Galaxy wyposażony będzie na początek tylko w łączność HSPA+, natomiast wersja LTE pojawi się w tegoroczne wakacje. Samsung szykuje trzy wersje smartfona – na początek dostępne będą modele z 16 i 32 GB wbudowanej pamięci, ale wkrótce na rynek trafi także wersja 64 GB. Pamięć można rozszerzyć za pomocą karty microSD (do 64 GB).

Galaxy S III posiada również łączność WiFi a/b/g/n, układ Near Field Communication, odbiorniki nawigacji satelitarnej GPS i GLONASS oraz Bluetooth 4.0.

Nowe funkcje

Nowy Galaxy S opiera się na systemie operacyjnym

Android 4.0

Ice Cream Sandwich, który naszpikowany jest całym mnóstwem nowych aplikacji i funkcji, przygotowanych przez Samsunga, w tym w funkcji śledzenia oczu Smart Stay, dzięki której telefon będzie wiedział, czy na niego patrzymy, czy nie (jeśli nie, sam wyłączy ekran, by oszczędzać baterię). Telefon kontrolowany będzie nie tylko za pomocą dotyku, ale także komendami głosowymi.

Jednym słowem, Galaxy S III będzie posiadał funkcję wszechwiedzącego asystenta na miarę Siri –

S Voice

. Wystarczy zapytać go, jaka jest pogoda, a na ekranie wyświetli się prognoza. Po wypowiedzeniu słów “chcę zrobić zdjęcie” uruchomi się natomiast aparat. Funkcja Smart alert nie pozwoli nam ominąć żadnego nieodebranego połączenia i nieprzeczytanego smsa.

Wielozadaniowość nabiera nowego znaczenia. Nowy Galaxy posiada funkcję picture-in-picture – gdy podczas oglądania wideo będziemy chcieli sprawdzić w Internecie, na przykład jacy w nim grają aktorzy, za pomocą jednego przycisku będziemy mogli na ekranie zmieścić zarówno przeglądarkę, jak i film.

Akcesoria

Galaxy S III będzie można ładować poprzez…

bezprzewodową ładowarkę

, która wykorzystuje technologię rezonansu.

S Pebble

jest natomiast miniaturowym odtwarzaczem muzycznym w stylu nowego smartfona, który posiada 4 GB wbudowanej pamięci i pozwoli z łatwością przetransferować pliki z i do telefonu.

Dostępność

Galaxy S III najpierw zadebiutuje w Europie

29 maja

2012 roku. Więcej o nowym Galaxy S III na stronie Samsunga.

Demo