Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką na świecie!

Pierwsza wersja przeglądarki Google Chrome pojawiła się we wrześniu 2008, czyli niecałe 4 lata temu. Wtedy wszyscy znawcy nowych technologii pukali się w głowę twierdząc, że Google nie potrzebuje przeglądarki, a Chrome nie zdobędzie popularności. Mylili się.

Już końcówka zeszłego roku przyniosła dramatyczną informację – Chrome w statystykach wyprzedził Firefoksa. Nad przeglądarką Google pozostał tylko jeden konkurent – Internet Explorer. Jednak ostatni tydzień w końcu przyniósł to, na co liczyła ekipa Google – przeglądarka Microsoftu została zdetronizowana. Wszystko stało się w ostatni tydzień, pomiędzy 14 a 20 maja.

Te informacje

dostarczył StatCounter

, który jednocześnie informuje,

że w USA

wciąż najpopularniejszy jest Internet Explorer, ale z pewnością nie potrwa to długo. A jak sytuacja prezentuje się w Polsce? Oczywiście zupełnie inaczej, o czym możemy się dowiedzieć przeglądając

stronę ranking.pl

.

Popularność przeglądarek na Świecie

Popularność przeglądarek na Świecie

W naszym kraju pierwsze miejsce należy do przeglądarki Mozilla Firefox – która ma 43,6% użytkowników. Google Chrome traci do niej ponad 20% i z wynikiem 22,8% ląduje na drugim miejscu. Internet Explorer powoli odchodzi do historii z aktualnym wynikiem na poziomie 21,8%. W statystykach liczy się jeszcze Opera, która prawie niezauważona na świecie, w naszym kraju ma 7,9%.

żółty: Firefox, zielony: Chrome, niebieski: MSIE

żółty: Firefox, zielony: Chrome, niebieski: MSIE
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.