HTC Desire C, nowy tani smartfon z Androidem

Jednak model Desire C od HTC w końcu zadebiutował bardziej oficjalnie. Informacje, które za chwilę wtłoczycie do swojej głowy pochodzą prosto od portugalskiej sieci Vodafone. Wynika z nich, że Desire C w przeciwieństwie do Desire S nie będzie mocniejszą wersją kultowego HTC Desire. Będzie jego tańszą, słabszą i tańszą odmianą.
HTC Desire C, nowy tani smartfon z Androidem

Smartfon nie będzie duży – to efekt zastosowania ekranu o przekątnej 3,5 cala, dokładnie taki sam wyświetlacz mają telefony Apple iPhone. Rozdzielczość już nie jest taka sama – wynosi 320×480 pikseli, czyli niewiele w stosunku do możliwości topowych smartfonów. Gęstość pikseli to ok. 165 ppi, czyli obraz jeszcze nie będzie taki tragiczny, jak wam się wydaje. Również procesor nie robi piorunującego wrażenia. Ma tylko 1 rdzeń i częstotliwość taktowania na poziomie 600 MHz. Jednak ze względu na niewysoką rozdzielczość, powinien sobie radzić z obsługą telefonu.

W kwestii łączności jest nieźle – operator mówi o 3,5G, więc wnioskujemy, że chodzi o HSDPA. Aparat ma rozdzielczość 5 Mpix, zaś wbudowanej pamięci flash nie na zbyt wiele – tylko 4 GB. Pojemność baterii wynosi 1230 mAh. Producent chwali się również technologią beatsaudio, która zapewni dobrą jakość dźwięku.