HTC One X w wersji AT&T ma zablokowany bootloader

Ma 4-rdzeniowy procesor, 4,7 calowy wyświetlacz HD, 32 GB wbudowanej pamięci i 1 GB pamięci RAM i można w nim odblokować bootloader, co otwiera drzwi na alternatywne oprogramowanie.
HTC One X w wersji AT&T ma zablokowany bootloader

Urządzenie występuje również w wersji amerykańskiej i dostępne jest w sieci AT&T. Co ciekawe znacznie różni się “zawartością” od edycji europejskiej. Zamiast 4-rdzeniowego układu Tegra 3 edycja AT&T jest wyposażona w 2-rdzeniowy układ Krait i GPU Adreno 225 oraz 16 GB pamięci, zamiast 32 GB. I choć użytkownicy wcale nie marudzą na zmianę procesora (w większości testów radzi sobie lepiej od Tegry), to pojawiły się problemy z bootloaderem.

Jeden z użytkowników MoDaCo zauważył, że One X dla AT&T są zablokowane. Producent odpowiedział, że ze względu na pewne ograniczenia, bootloader w tym telefonie nie może zostać odblokowany. Oznacza to, że amerykański One X nie obsługuje żadnych alternatywnych systemów operacyjnych – musimy zostać przy standardowej nakładce Sense. Szkoda, bowiem CyanogenMod oraz MIUI stanowią świetną alternatywę dla oryginalnego oprogramowania.