Jest Retina Display-killer! 5 cali i rozdzielczość Full HD

Chociaż nie wszystkim podoba się fakt, iż producenci konstruują coraz to większe smartfony, które niekoniecznie można obsługiwać za pomocą jednej ręki, to nawet malkontenci powinni być zachwyceni nowym wyświetlaczem firmy LG Display. Ekran oparty jest na technologii AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching), która według producenta ma oferować doskonałe odwzorowanie kolorów, wysokie kąty widzenia, stabilny obraz oraz bardzo krótki czas reakcji na dotyk. Brzmi fantastycznie, ale czy w rzeczywistości będzie w stanie powalczyć jakością z Super AMOLED-em? Zobaczymy.
Jest Retina Display-killer! 5 cali i rozdzielczość Full HD
Full HD na 5 calach

Full HD na 5 calach

Jedno jest pewne – nowy wyświetlacz LG dysponuje niespotykaną dotąd gęstością pikseli. Na 5 calach zmieszczono aż 1920 x 1080 pikseli, co daje współczynnik ppi na poziomie aż 440, natomiast obecność formatu 16:9 zwiastuje ogromną wygodę w oglądaniu filmów, ale niekoniecznie przy pracy i przeglądaniu Internetu.

LG przekonuje, że jego nowy 5-calowy wyświetlacz Full HD będzie dostępny już w drugiej połowie 2012 roku. Już pod koniec tego lub na początku przyszłego spodziewać się więc możemy naprawdę dużych smartfonów tudzież “phabletów”, bowiem coraz częściej zaczyna pojawiać się taka nazwa w odniesieniu do urządzeń pokroju Galaxy Note’a.

A jak wam się podoba pomysł zmieszczenia tylu pikseli na 5 calach?