Lumia 900 ma najbardziej czytelny ekran w pełnym słońcu

Na stronach DisplayMate Labs pojawiło się porównanie smartfonów oraz tabletów z wyświetlaczami LCD oraz AMOLED. Celem całego testu było sprawdzenie który z ekranów najlepiej sprawdzi się w letnie dni – im wyższy kontrast, tym lepiej. Zakres testu to od 0 luksów (absolutna ciemność) aż po 40 000 luksów (słoneczna pogoda).
Lumia 900 ma najbardziej czytelny ekran w pełnym słońcu

Z porównania wynika, że smartfon Nokia Lumia 900 można nazwać najlepszym telefonem na świecie, przynajmniej jeżeli chodzi o wyświetlacz. Zaraz za Nokią uplasował się Apple iPhone 4 (4S ma ten sam ekran) oraz Samsung Galaxy S.

Wynik Nokii może zaskakiwać, gdyż urządzenie korzysta z matrycy AMOLED. A te, jak wiadomo słyną z dobrego kontrastu tylko gdy jest ciemno. Kiedy pada na nie światło słoneczne, lepsze okazują się LCD. Taką opinię utarł HTC modelem Desire, który jako jeden z pierwszych wykorzystał matrycę AMOLED. Ten model również znalazł się w zestawieniu na niezbyt dobrym, ostatnim miejscu.

Jak to się stało, że Nokia z AMOLED-em zajęła pierwsze miejsce? To zasługa filtru polaryzacyjnego, który zatrzymuje odbicia światła. Nokia nazywa technologię mianem ClearBlack i wygląda na to, że rozwiązanie się sprawdza. A jak wasze smartfony w słoneczne dni, możecie coś z nich odczytać?