Smartfon z 256 MB RAM i Windows Phone bez kilku najlepszych gier i aplikacji

Najtańsze smartfony z Windows Phone bez „hitowych” aplikacji

Angry Birds, PES 2012 czy wideorozmowy Tango nie będą działać.

Smartfon z 256 MB RAM i Windows Phone bez kilku najlepszych gier i aplikacji

Smartfon z 256 MB RAM i Windows Phone bez kilku najlepszych gier i aplikacji

Aktualizacja Refresh do systemu Windows Phone istniejącym użytkownikom nie zapewni zbyt wielu nowości. Bo, umówmy się, dający większe możliwości edytor wiadomości MMS to nie jest to, na co wszyscy czekamy. Windows Phone Refresh jest jednak bardzo ważny z innego względu. Dzięki tej edycji systemu operacyjnego możliwe jest jego zainstalowanie na tanich smartfonach z 256 MB pamięci RAM, a mimo to system dalej działa bardzo sprawnie.

Nie zabrakło jednak pewnych ograniczeń. Windows Phone Refresh na smartfonie, który ma mniej niż 512 MB pamięci RAM nie udostępni usługi Bing Local Scout (która w Polsce i tak nie działa, więc mała strata), nie umożliwi automatycznej synchronizacji zdjęć ze SkyDrive (będzie to można wykonywać ręcznie) oraz, co może zaboleć, nie umożliwi aplikacjom pobranym z Marketplace korzystania z mechanizmu Live Tiles, czyli jednej z największych zalet Windows Phone, dzięki której aplikacje mogą wyświetlać ważne komunikaty na ich kafelkach bez potrzeby uruchamiania samych aplikacji.

Niestety, to nie koniec ograniczeń. Nie wszystkie aplikacje na Windows Phone Marketplace będą dostępne dla urządzeń z 256 MB pamięci RAM. Wiedzieliśmy o tym od dawna, a teraz dowiadujemy się które aplikacje nie zadziałają. Na liście znajdują się mocne pozycje. Może i stanowią tylko pięć procent całej zawartości Marketplace, jak zapewniał Microsoft, ale to ważne pięć procent.

Do grupy aplikacji, które nie uruchomią się na urządzeniu z 256 MB należą, między innymi, komunikator Skype, komunikator Tango, gra Angry Birds i gra Pro Evolution Soccer 2012. Niewykluczone, że część programów będzie zaktualizowana i „odchudzona”. Póki co jednak jest dość… smutno.