Niezwykła panorama za pomocą Photosynth na Windows Phone

Aplikacja Photosynth już dostępna dla smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu.

Microsoft Photosynth

Microsoft Photosynth

Photosynth pozwala użytkownikom na szybkie tworzenie sferycznych panoram 3D. Żeby je stworzyć wystarczy dotknąć ekranu telefonu i przesuwać zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez program oraz własną inwencją – zarówno w górę i w dół, jak i prawo i lewo. Telefon automatycznie będzie zapisywał i łączył w jedno kolejne ujęcia. Zakończenie pracy potwierdzamy dotknięciem przycisku na ekranie. Gotowymi panoramami możemy dzielić się za pośrednictwem usługi Microsoft Photosynth.net, a także na Facebooku i Twitterze. Pracę możemy także wysłać z telefonu pocztą elektroniczną lub zapisać w katalogu ze zdjęciami.

Program w swojej wersji stacjonarnej zasłynął w 2009 roku, podczas składania przysięgi przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamę. Wówczas, dzięki współpracy telewizji CNN z Microsoft oraz pomocy uczestników wydarzenia, którzy wysyłali swoje zdjęcia, stworzono olbrzymie zdjęcie tego wydarzenia: http://bit.ly/Photosynth_Obama.

Najbliższym dużym wydarzeniem, które będzie można sfotografować przy pomocy Photosynth to Ursynalia. W namiocie, w którym będzie można zobaczyć w jednym miejscu jak działają najnowsze rozwiązania Microsoft i jak się ze sobą łączą. Będzie w nim m.in. także specjalna strefa Windows Phone.

Program jest bezpłatny i gotowy do pobrania ze strony: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/ef860a79-5f68-4ed6-aa21-c038d1a55517.