Nokia Lumia 610 wchodzi do sprzedaży w Polsce

Nokia Lumia 610 to najbardziej przystępny cenowo smartfon Lumia firmy Nokia. Model ten umożliwia natychmiastową komunikację ze znajomymi, dając szybki dostęp do serwisów społecznościowych i grupując wszelkie kontakty z telefonu, poczty e-mail oraz serwisów społecznościowych Facebook, Twitter i LinkedIn. Łatwe i szybkie jest także przeglądanie stron internetowych przy użyciu przeglądarki Internet Explorer oraz uzyskiwanie dostępu do gier za pośrednictwem usługi Xbox Live. Nokia Lumia 610 umożliwia także udostępnianie Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi oraz wyciszanie połączeń przychodzących przez odwrócenie telefonu. Funkcje te będą dostępne wkrótce we wszystkich modelach z serii Lumia. W smartfonie Nokia Lumia 610 zainstalowane są aplikacje Nokia Mapy, Nokia Nawigacja, Nokia Transport i Nokia Muzyka, a w sklepie Marketplace dostępnych jest kolejnych 85 000 aplikacji.
Smartfon z 256 MB RAM i Windows Phone bez kilku najlepszych gier i aplikacji
Smartfon z 256 MB RAM i Windows Phone bez kilku najlepszych gier i aplikacji
Lumia 610 mierzy 12 mm grubości, zaś waży 132 gramy

Lumia 610 mierzy 12 mm grubości, zaś waży 132 gramy

Nokia Lumia 610 ma być propozycją dla uczniów i studentów, którym przyda się wbudowany pakiet Microsoft Office. Word, PowerPoint i Excel umożliwiają mobilnym użytkownikom korzystanie z dokumentów, a OneNote — robienie notatek, zapisywanie pomysłów, grafiki i nagrań głosowych. Za pośrednictwem usługi SkyDrive można synchronizować pliki i notatki oraz otwierać je i edytować z komputera lub telefonu.

Ściśle technicznie, Lumia 610 posiada 3,7-calowy, pojemnościowy ekran TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 8 GB wbudowanej pamięci flash (brak gniazda microSD), 256 MB pamięci RAM, procesor z taktowaniem 800 MHz, łączność HSDPA 7.2 Mbps, WiFi i Bluetooth 2.1, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, fleszem LED i funkcją kręcenia filmów w rozdzielczości 720p. Bateria ma zapewnić do 12,5 godzin rozmów w trybie GSM lub do 7 godzin odtwarzania wideo lub do 35 godzin odtwarzania muzyki.

Smartfon Nokia Lumia 610 będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, fuksji i białym w cenie detalicznej 999 złotych. Wkrótce po jutrzejszej premierze, cena jednak powinna spaść do poziomu około 500 – 600 złotych, jak było to w przypadku modeli 710 oraz 800.