Oprogramowanie jest wokół nas

Automatyzacja, użyteczność, wydajność i bezpieczeństwo oprogramowania – to słowa klucze sobotniego spotkania. Dzięki konferencji uczestnicy dowiedzą się jak wygląda proces testowania wydajności, czym jest narzędzie Selenium, jakie są etapy testów penetracyjnych i czym różnią się one od audytów bezpieczeństwa, jak przygotować i przeprowadzić atak na usługi sieciowe oraz poznają wiele innych zagadnień.
Oprogramowanie jest wokół nas
Konferencja Quality Excites

Konferencja Quality Excites

Konferencja jest bezpłatna dla uczestników, a pełen program konferencji jest dostępny na stronie: http://qualityexcites.pl/program/lista.

“Byłem zaskoczony, że miejsca na warsztaty wyczerpały się w ciągu 48 godzin. To moim zdaniem pokazuje, że jakość tworzonego oprogramowania jest niebywale istotna dla środowiska programistów. Cieszy mnie, że na konferencji pojawią się uczestnicy nie tylko ze Śląska, tradycyjnie kojarzonego z wysokiej klasy inżynierami, ale także m.in. z Wrocławia, Warszawy czy Krakowa” – powiedział Daniel Dec, szef działu Quality Assurance w Future Processing.

Oprócz warsztatów i wykładów, uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się z członkami grup eksperckich Future Processing. To grupy Automation, Performance, Mobile, Security i UX. Tworzą je zaangażowani pasjonaci, dzielący się wiedzą i doświadczeniem w czasie licznych szkoleń i konferencji. Będzie można na własne oczy zobaczyć jak działa FP Lab (dział Research & Development FP) – team, odpowiedzialny za gromadzenie ciekawych pomysłów, idei oraz tworzenie na ich podstawie niebanalnych projektów. FP Lab będzie miał ze sobą m.in. zdalnie sterowany quadrocopter i wyrzutnię rakiet.

Pod koniec konferencji wystąpi Wiktor Żołnowski, uznany autorytet ze świata QA w Polsce, tester, trener Agile, autor bloga blog.testowka.pl. Podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konferencja “Quality Excites” odbędzie się w Mrowisku – Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Pszczyńskiej 85.

Konferencja “Quality Excites” wpisuje się w filozofię działania Future Processing, ponieważ jej motyw przewodni to JAKOŚĆ (zarówno tworzonego oprogramowania jak i firmy). Ten element jest główną ideą w FP, dlatego też został wykorzystany, po to, by pokazać innym, jak bardzo jest istotny i dlaczego należy o niego dbać.

Swoim patronatem konferencję objęli: Rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. Andrzej Karbownik, dziekan wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki dr hab. inż. Zdzisław Duda, prof. nzw. w Pol. Śl., dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach dr hab. Jan Ilczuk prof. UŚ, Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, testerska platforma crowdsourcingowa Testuj.pl, portal dlastudenta.pl, testerzy.pl oraz miesięcznik Chip.

Konferencję QA Event wspierają także przyjaciele: IAESTE Gliwice, Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice, oraz konferencja WUD Silesia i ogólnopolski maraton programistyczny Deadline24.

Więcej szczegółów dotyczących konferencji i miejsca można znaleźć na stronie internetowej: http://qualityexcites.pl oraz na Facebook’u: http://www.facebook.com/quality.excites.