Quality Excites, czyli konferencja o pisaniu oprogramowania wysokiej jakości

Na konferencji będzie mowa o automatyzacji, użyteczności, wydajności, a także bezpieczeństwie oprogramowania. Dzięki konferencji uczestnicy dowiedzą się jak wygląda proces testowania wydajności, czym jest narzędzie Selenium, jakie są etapy testów penetracyjnych i czym różnią się one od audytów bezpieczeństwa, jak przygotować i przeprowadzić atak na usługi sieciowe oraz poznają wiele innych zagadnień. Udział w konferencji jest bezpłatny, a podczas spotkania będzie można wziąć udział w wykładach oraz warsztatach. Pełen program konferencji jest dostępny na stronie: http://qualityexcites.pl/program/lista.
Quality Excites, czyli konferencja o pisaniu oprogramowania wysokiej jakości
Quality Excites (Event QA)

Quality Excites (Event QA)

“Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wszędzie nas otacza oprogramowanie. Czasami po prostu coś nie działa jak chcemy, gorzej, jeżeli błędy w oprogramowaniu powodują straty materialne czy prowadzą do utraty życia. Zapewnianie jakości, które jest czymś więcej niż testowanie, jest przede wszystkim odpowiedzią na kluczowe pytania: czy robimy właściwy produkt i czy robimy go dobrze. Z powodu presji czasu wytwarzania softwaru, jakość często bywa produktem ubocznym, niekoniecznie spełniającym wysokie standardy czy wymagania klientów. Dlatego, metody i procesy zapewniania jakości oprogramowania są tak bardzo istotne, jeżeli myślimy o dostarczaniu produktów bezpiecznych, wydajnych, użytecznych czy niezawodnych.” – powiedział Daniel Dec, szef działu Quality Assurance w Future Processing.

Oprócz warsztatów i wykładów, uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się z członkami grup eksperckich Future Processing – Automation, Performance, Security i UX. Tworzą je zaangażowani pasjonaci, dzielący się wiedzą i doświadczeniem w czasie licznych szkoleń i konferencji. Będzie można na własne oczy zobaczyć jak działa FP Lab (dział Research & Development FP) – team, odpowiedzialny za gromadzenie ciekawych pomysłów, idei oraz tworzenie na ich podstawie niebanalnych projektów. W “MROWISKU” zaprezentują się również inne grupy: Mobile, Automation, UX.

Na zakończenie konferencji wystąpi Wiktor Żołnowski, uznany autorytet ze świata QA w Polsce, tester, trener Agile, autor bloga blog.testowka.pl. Podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konferencja “Quality Excites” wpisuje się w filozofię działania Future Processing, ponieważ jej motyw przewodni to JAKOŚĆ (zarówno tworzonego oprogramowania jak i firmy). Ten element jest główną ideą w FP, dlatego też został wykorzystany, po to, by pokazać innym, jak bardzo jest istotny i dlaczego należy o niego dbać.

Swoim patronatem konferencję objęli: Rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. Andrzej Karbownik, dziekan wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki dr hab. inż. Zdzisław Duda, prof. nzw. w Pol. Śl., dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach dr hab. Jan Ilczuk prof. UŚ, Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, testerska platforma crowdsourcingowa Testuj.pl, portal dlastudenta.pl oraz miesięcznik Chip.

Konferencję QA Event wspierają także przyjaciele: IAESTE Gliwice, Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice, oraz konferencja WUD Silesia i ogólnopolski maraton programistyczny Deadline24.

Więcej szczegółów dotyczących konferencji i miejsca można znaleźć na stronie internetowej: http://qualityexcites.pl oraz na Facebook’u: http://www.facebook.com/quality.excites.