S Voice z Galaxy S III do pobrania dla każdego!

Galaxy S III zrób-to-sam.

Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III

Jedną z wielu zalet najnowszego cudeńka Samsunga jest dostęp do wielu unikalnych usług. Niestety (dla Samsunga), konstrukcja systemu Android, który „napędza” Galaxy S III, pozwala na względnie łatwe „wycięcie” tych funkcji z kodu systemu i udostępnienie ich do pobrania posiadaczom innych smartfonów.

Najpierw udostępniono do pobrania aplikację Flipboard. Teraz przyszedł czas na dużo ciekawszy element, jakim jest S Voice, czyli konkurent dla iphone’owego Siri. Aplikacja, do której przez sympatię do Samsunga nie podamy linka, działa ponoć na wszystkich urządzeniach z systemem Android Ice Cream Sandwich. Samsung zapewniał, że S Voice został tak skonstruowany, by nie mógł działać na żadnym innym urządzeniu. Jak się okazuje, jedyne, co nie działa, to możliwość odblokowania telefonu za pomocą polecenia głosowego.

S Voice to bardzo ciekawa funkcja Samsunga Galaxy S III i stanowi odpowiedź na wbudowaną w iOS-a asystentkę Siri. Dzięki S Voice możemy zlecać smartfonowi wykonywanie skomplikowanych zadań („znajdź pobliską restaurację wegetariańską” czy „dodaj spotkanie w kalendarzu”) za pomocą komend głosowych. Niestety, póki co, S Voice nie obsługuje języka polskiego.