Tablety rosną w siłę. Ty też go kupisz?

Tablety rosną w siłę. Ty też go kupisz?

Tablety coraz popularniejsze wśród Polaków

Tablety coraz popularniejsze wśród Polaków

Do niedawna tablet był nowinką technologiczną, a co za tym idzie każde takie urządzenie było drogie – tłumaczy Fabian Adaszewski, PR manager Grupy Nokaut SA, właściciela internetowej porównywarki cen Nokaut.pl. –

Producenci sprzętu elektronicznego szybko dostrzegli potencjał w tych mobilnych urządzeniach. Stąd dziś możemy mówić o bardzo bogatej ofercie na rynku.

Z

danych serwisu Nokaut.pl wynika, iż liczba osób zainteresowanych kupnem tabletu wzrosła dziesięciokrotnie tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ma na to wpływ fakt, iż odstawowe, budżetowe modele można nabyć za niewiele ponad 200 złotych. Są to urządzenia marek znanych już na polskim rynku – Manta, Lark, Apollo czy Trak. Po drugiej stronie mamy urządzenia warte kilka tysięcy złotych. I wbrew pozorom nie są to jedynie modele spod znaku firmy Apple. Acer, Samsung czy Sony to marki znane z produkcji notebooków, które też dostrzegły potencjał rynku tabletów.

Ciekawostką w porównaniu prezentowanym przez Nokaut.pl może być Trimble Yuma. To też tablet, ale już pierwszy rzut oka na jego cenę uświadamia nam, że nie jest to zwykły tablet – ponad 21 tysięcy złotych! Trimble Yuma wytrzyma upadek z wysokości 122 cm, a jego pancerna obudowa spełnia wymogi norm wojskowych NATO. Wyposażenie bardziej przyda się geodetom czy ekstremalnym podróżnikom niż przeciętnemu Kowalskiemu, ale nadal jest to tablet.

Zainteresowanie tabletami rośnie. Czy wy też planujecie zakup takiego urządzenia? A może już je nabyliście?

Więcej:rynektablety