Testy baterii HTC One X w wersji normalnej i AT&T na tle innych smartfonów

W
Testy baterii HTC One X w wersji normalnej i AT&T na tle innych smartfonów

opisywanym zestawieniu

wzięły udział dwie wersje telefonu One X. Pierwsza, ogólnodostępna edycja bazuje na 4-rdzeniowym procesorze Nvidia Tegra 2. Wersja AT&T, wcale nie mniej wydajna, wykorzystuje 2-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 4 znany także jako Krait. Zamiast procesora graficznego ULP GeForce zastosowano Adreno 225. Pojemność baterii jest identyczna w obu przypadkach – 1800 mAh. Ponadto amerykańska edycja AT&T obsługuje LTE, co znów powoduje większe zużycie baterii.

Pomimo tego europejski One X wytrzymał w trakcie rozmowy niecałe 10 godz. Edycja US działała przez 35 minut dłużej – to wynik lepszy nawet od Galaxy S III, który nie wspiera LTE. Surfowanie po Sieci to również lepszy rezultat wersji US nad EU – i to o całą godzinę. Jednak wynik 5 godz. jest niczym szczególnym przy osiągnęciach iPhone 4S (niemal 7 godz.), nie wspominając już o Motorola RAZR MAXX – 7 godz. 23 min.

Podobne wyniki zanotowano w teście odtwarzania wideo – wersja amerykańska działała o 40 minut dłużej od 4-rdzeniowej, europejskiej. Jednak we wszystkich testach nowy HTC One X przegrał z nadchodzącym konkurentem Samsunga, wyposażonym w jeszcze większą baterię, czyli Galaxy S III. Co ciekawe w każdym z porównań na szarym końcu znajduje się ponoć najlepszy smartfon świata – Nokia Lumia 900.