Tuba.FM nareszcie dla BlackBerry!

Użytkownicy BlackBerry mogą już korzystać z aplikacji tuba.FM, która pozwala odkrywać muzykę w lubianych przez nich klimatach.

Tuba.FM na smartfony BlackBerry oferuje dostęp do kilkudziesięciu najlepszych stacji gatunkowych typu Rock, Pop, Dance, Hip-Hop, Polskie Przeboje, Best of ’70, ’80 i ’90, kilkuset kanałów grających wyłącznie przeboje najpopularniejszych artystów, a także tysięcy stacji radiowych z muzyką wybraną przez internautów. Poprzez aplikację można też słuchać stacji dobrze znanych z eteru – Radia Złote Przeboje, TOK FM i Roxy.

Po stworzeniu konta i zalogowaniu się do tuba.FM, z poziomu smartfona można również zakładać i edytować własne, autorskie stacje z muzyką ulubionych wykonawców. W ramach edycji stacji dostępne są opcje dodawania i usuwania artystów, a także blokowania pojedynczych utworów. Użytkownicy mogą dodawać kanały do ulubionych lub polecać znajomym – na Facebooku, przez email lub za pomocą platformy komunikacyjnej BlackBerry Messenger.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna wyłącznie w polskiej wersji językowej. To pierwsza tego typu aplikacja w gronie BBM Connected Apps, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników BlackBerry App World. Aplikacja została wyprodukowana na zlecenie Grupy Radiowej Agory przez firmę Proget, przy współpracy z polskim oddziałem firmy Research In Motion – producenta rozwiązań BlackBerry.

Tuba.FM dostępna jest na www.tuba.FM, a aplikację na smartfony BlackBerry można pobrać bezpłatnie ze sklepu BlackBerry App World: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/105653/?lang=en.