Android Ice Cream Sandwich idealny do… zamawiania taksówek!

Użytkownicy platformy Android od czerwca mogą korzystać z usługi Taxi Finder. Aplikacja stworzona przez JOJO Mobile Polska umożliwia zamówienie taksówki, obliczenie przybliżonej wartości za kurs, rejestrowanie historii tras na mapie oraz wgląd w indywidualne statystyki podróży. Usługa została zaprojektowana z użyciem kontrolek Androida 4.0. Można ją pobrać za darmo z Google Play.

Taxi Finder to innowacyjna usługa mimo iż nie jest jedyną aplikacją taksówkarską. Na podstawie danych przejazdu każdy użytkownik buduje własną mapę aktywności. Uwzględnia ona m.in. pokonany dystans, opłaty za kurs czy pory korzystania z taksówek. Zwizualizowane wykresy urozmaicają rutynową czynność i zamieniają przejazd taryfą w przyjemną zabawę. Dodatkowo można otrzymać wirtualne nagrody w postaci specjalnych odznak, które udostępnia się na portalu Facebook. Ofertę korporacji taksówkarskich uwierzytelnia funkcja dzielenia się opiniami na temat usług danej firmy. Wybraną korporację można dodać do listy ulubionych i mieć do niej dostęp z menu głównego. Zamawiając taksówkę klient korzysta z kompletnego cennika, który obejmuje stawkę dzienną, nocną, postój, metody płatności oraz dodatkowe usługi.

Aplikacja została stworzona z wykorzystaniem kontrolek Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Co to oznacza dla użytkownika? Korzystając z usługi Taxi Finder odnosi się wrażenie pracy na natywnych aplikacjach ICS. Czwarta wersja systemu eliminuje potrzebę tradycyjnych klawiszy sprzętowych na smartfony przez zastąpienie ich wirtualnym paskiem nawigacyjnym. Element Bar Action zapewnia spójną nawigację całej platformy. Wykorzystanie wstecznej biblioteki kompatybilności Google pozwala użytkownikom starszych wersji platformy cieszyć się nowym interfejsem zgodnym z Androidem 4.0.

Użytkownikom naszych aplikacji chcemy oferować dostęp do najnowszych technologii. Pod koniec maja 2012 Android 4.0 obecny był na 7,1 % urządzeń androidowych na całym świecie. Dzięki implementacji składników ICS już teraz unikalnym doświadczeniem mogą cieszyć się wszyscy posiadacze smartfonów z system Android. Taxi Finder nieustannie się rozwija, pojawia się na kolejnych platformach, zyskując nowych użytkowników, którym oferuje usługę na najwyższym poziomie — mówi Bartłomiej Lozia, CEO w firmie JOJO Mobile Polska. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play.

0
Źródło: JOJO Mobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.