Awantura o scenę gwałtu w grze Tomb Raider

Nowy Tomb Raider ukaże się na wiosnę 2013 roku. W kolejnej odsłonie kultowej, przygodowej gry akcji wcielimy się w młodszą, 21-letnią wersję Lary Croft, której okręt rozbija się nieopodal tajemniczej wyspy. Gra będzie poważniejsza i bardziej mroczna od swoich poprzedniczek.
Lara Croft

Lara Croft

Według portalu Kotaku, który przeprowadził wywiad z twórcami gry, w pewnym momencie fabuły Lara będzie musiała się obronić przed łowcami nagród. Jak twierdzi Kotaku, Ron Rosenberg, jeden z głównych projektantów gry, opowiedział o scenie, w której agresorzy będą próbowali zgwałcić główną bohaterkę. Nie jest on jednak cytowany. W artykule znajdziemy tylko wypowiedź nawiązującą do całej sytuacji: „Będzie postawiona w sytuacji osaczonego zwierzęcia. To będzie wielki krok w jej ewolucji: jest zmuszona się bronić, by nie umrzeć”.

Wieść o scenie gwałtu w grze wywołała niemałe poruszenie w Internecie. Crystal Dynamics, studio odpowiedzialne za grę, stwierdziło, że opublikowane przez Kotaku informacje są nieprawdziwe.

W omawianym momencie jest groźny podtekst i dramaturgia, ale nie posuwamy się dalej, niż do tego stopnia, który już zademonstrowaliśmy na targach E3 2012. Gwałt to nie jest temat, który chcemy umieścić w tej grze — czytamy w oświadczeniu.

0
Źródło: Crystal Dynamics
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.