Google Chrome już z obsługą ekranów Retina, niebawem aktualizacja Adobe Photoshop

Nowe ekrany w komputerach MacBook Pro mają dwukrotnie wyższą rozdzielczość od poprzednich. To wymaga lepszego dopracowania interfejsów aplikacji, aby te prezentowały się jak należy.

Główny powód – interfejsy są przeważnie rastrowe, a nie wektorowe. Oznacza to, że gdyby wyświetlić Chrome w skali 1:1 na ekranie Retina, przyciski, pasek adresu i reszta byłyby niemal niewidoczne. Dlatego nowe komputery MacBook Pro stosują sztuczkę i podwajają liczbę wyświetlanych pikseli. Dzięki temu interfejs jest widoczny, ale nie wykorzystuje w pełni ostrości ekranów Retina.

Najszybciej zareagowali programiści Google tworzący przeglądarkę Chrome. Interfejs najnowszej wersji aplikacji jest już dużo wyraźniejszy. Ponadto przeglądarka równie wyraźnie wyświetla czcionki na stronach internetowych. Niestety łatka nie trafiła jeszcze do wydania stabilnego. Jest do pobrania z testowego kanału

Chrome Canary

.

Zagraniczne media donoszą, że również Adobe jest w trakcie dostosowania swojego flagowego produktu – Photoshop – do możliwości Retiny. Niestety wciąż nie wiadomo kiedy. Z możliwości nowego wyświetlacza póki co korzystają póki co aplikacje Apple, jak Final Cut Pro, Aperture, Mail, iCal, Safari oraz AutoCAD – tworzony przez Autodesk.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.