Google I/O 2012: przeglądarka Chrome dla iPhone oraz iPad

W zaledwie jeden dzień od premiery Chrome jest najpopularniejszą darmową aplikacją w App Store.

Kilka dni temu Chrome oficjalnie zadebiutował na smartfonach i tabletach z Androidem. Jednak stabilne wydanie programu było poprzedzone wieloma wersjami Beta. W przypadku urządzeń Apple jest nieco inaczej – Google od razu wprowadza stabilną wersję Chrome. Zarówno dla iPhone jak i iPad.

Chrome dla iPhone wygląda dokładnie tak samo, jak dla smartfonów z Androidem. Ma bardzo wygodny interfejs i świetnie rozwiązane przełączanie pomiędzy otwartymi kartami. Ponadto pasek adresu podpowiada nam, co chcemy wyszukać i zawiera wszystkie podpowiedzi, hasła i historie wyszukiwania, jaką mamy na komputerze PC – oczywiście o ile włączymy synchronizację.

Wersja dla tabletów iPad bardziej przypomina to, co znamy z komputerów PC. Na górze ekranu znajduje się pasek kart, poniżej pasek adresu – podstawowe przyciski i menu. W razie, gdy otworzymy za dużo kart, mamy możliwość ich bardzo wygodnego scrollowania. Podobnie jak wersja dla iPhone, tu również możemy synchronizować zawartość.

Ponadto Chrome potrafi synchronizować otwarte karty na wszystkich urządzeniach. Zacząłeś coś czytać w domu używając tabletu iPad? Możesz kontynuować czytanie w autobusie ze swojego smartfona z Androidem, lub w pracy korzystając z komputera PC. Chrome zapisuje wszystkie otwarte karty, a potem w bardzo prosty sposób możemy do nich wrócić.

Póki co opinie na temat nowego Chrome są bardzo dobre – wszyscy chwalą nową przeglądarkę. Ma to swoje odzwierciedlenie również na liście najpopularniejszych darmowych aplikacji – Chrome jest na pierwszym miejscu. Zaraz za nim – Dysk Google. Więcej informacji o programie

na stronach Google

oraz w sklepie

App Store

.