Jak dojechać na Euro? Targeo.pl idzie kierowcom na ratunek.

Mistrzostwa EURO 2012 zaczynają się za dwa dni, ale zmian w infrastrukturze drogowej i organizacji ruchu kierowcy doświadczają już od wielu tygodni.

Targeo.pl

Targeo.pl

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wiele głównych ulic w miastach organizujących mecze będzie zamkniętych. Utrudnień w ruchu mogą się również spodziewać mieszkańcy osiedli znajdujących się w pobliżu stadionów i Stref Kibica. Zmiany w sieci dróg krajowych i międzynarodowych są na tyle duże, że większość posiadanych przez nas atlasów samochodowych jest już bezużyteczna. W okresie przygotowań do mistrzostw w Targeo.pl i AutoMapie dodano łącznie ponad 1000 km dróg ekspresowych i autostrad, z których znaczna część została już oddana do ruchu, a inne będą oddawane w najbliższych dniach lub wkrótce po EURO. Zmiany w organizacji ruchu oraz trasy rekomendowane można na bieżąco sprawdzać na mapach Targeo.pl, które zostały opublikowane także na stronach GDDKiA, w oficjalnym serwisie dla kibiców PolishGuide2012.pl oraz w serwisie dla smartfonów mTraffic.pl.

Przed otwarciem EURO 2012 mamy prawdziwy sprint otwierania nowych odcinków dróg. Oddawane są one do użytku zaraz po spełnieniu wszystkich warunków technicznych.

Dzięki danym z systemu Targeo/AutoMapa Traffic mamy dokładne informacje kiedy na nowym odcinku drogi pojawia się ruch pojazdów i możemy natychmiast udostępniać ten odcinek na naszych mapach, często jeszcze przed oficjalnym komunikatem dla mediów — podkreśla Rafał Mikołajczak, prezes firmy Indigo, prowadzącej serwis Targeo.pl

Najważniejsze zmiany, które pojawiły się na mapach Targeo.pl i AutoMapa w ostatnich dniach to otwarcie odcinka Pyrzowice-Zabrze na autostradzie A1, otwarcie odcinka Stryków-Nieborów na A2 oraz uruchomienie wschodniej i zachodniej obwodnicy Poznania.

Na EURO nie pojedziemy autostradą A4 z Krakowa do Przemyśla, ale są duże szanse na otwarcie A2 na odcinku Nieborów-Grodzisk Mazowiecki, włączając w to odcinek przejęty przez nowego wykonawcę po chińskiej firmie Covec.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News