Motorola RAZR MAXX najlepiej sprzedającym się smartfonem w sieci Verizon

Jak dotąd Apple iPhone był najlepiej sprzedającym się smartfonem w każdym kolejnym kwartale w każdej sieci komórkowej w USA. Sytuacja się zmieniła dopiero teraz, kiedy do zestawienia wszedł smartfon Motorola RAZR MAXX – wyposażony w baterię o gigantycznej pojemności 3300 mAh. To delikatny prztyczek w nos dla HTC, którego prezes nie tak dawno mówił, że użytkownicy wcale nie potrzebują lepszych baterii.
Motorola RAZR MAXX najlepiej sprzedającym się smartfonem w sieci Verizon

Trzecie miejsce rankingu należy również do Androida – znalazł się tam telefon oficjalny telefon Google – Galaxy Nexus, produkowany przez Samsunga.

Dla przypomnienia – RAZR MAXX wyposażony jest w 4,3 calowy ekran o rozdzielczości 540×960 pikseli (256 ppi), 2-rdzeniow procesor TI OMAP 4430 1,2 GHz, grafikę PowerVR SGX540, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci flash. Jednak to, co wyróżnia Motorolę to bateria – 3300 mAh zapewnia jak na razie najdłuższy czas bez ładowania ze wszystkich smartfonów na rynku. Przy tym Motorola wcale nie jest dużo cięższa od iPhone 4S – różni je tylko 5 g.

Urządzenie miało trafić również do Polski, ale póki co chyba są jeszcze z tym problemy, bowiem telefon dostępny jest tylko w sieci Orange. No i na portalach aukcyjnych w postaci… jednej aukcji.