Mozilla zapowiada „coś dużego” na ten tydzień dla użytkowników Androida

My prawdopodobnie wiemy o co chodzi. Tym dużym wydarzeniem ma być premiera nowej wersji Firefoksa, a jak już pisaliśmy wcześniej – te wydanie będzie prawdziwą rewolucja.

Firefox 14 dla Androida w porównaniu do obecnej wersji to prawdziwa torpeda. Przeglądarka jest szybsza, stabilniejsza, korzysta z natywnych menusów Androida i uruchamia się błyskawicznie. Więcej na jej temat przeczytacie

w naszym tekście

.

Drugim, ciekawym wydarzeniem jest

AMA na portalu reddit

. AMA to inaczej ask me anything, czyli zapytaj o cokolwiek. Projektanci Mozilli odpowiadają czytelnikom m.in. dlaczego stary Firefox dla Androida uruchamiał się tak wolno i czemu nowy robi to znacznie szybciej. Chodzi m.in. o zmianę całego interfejsu, wykorzystanie OpenGL, wielowątkowości itp. Ponadto jeden z użytkowników zapytał kiedy mobilny Firefox doczeka się trybu prywatnego, bowiem ciągłe czyszczenie historii nie jest najwygodniejsze. Programiści odpowiedzieli, że jest to jednym z priorytetów.

Padło również pytanie o inne wartościowe przeglądarki na Androida. Twórcy Firefoksa odpowiedzieli, że to m.in. Chrome oraz inne aplikacje wykorzystujące WebKit jak Dolphin HD. Ponadto pochwalili Operę Mini (ale nie Mobile).

Jeden z użytkowników zapytał również, czemu google.com wygląda dobrze w przeglądarce systemowej, a dużo gorzej na mobilnym Firefoksie (jak i na innych przeglądarkach). Programiści narzekają, że wina leży po stronie Google, który w tym przypadku nie chce trzymać się standardów. Twierdzą, że to witryna powinna dostosować się do standardów, a nie Firefox do witryny. Sytuację porównują do tej sprzed 10 lat, kiedy był Internet Explorer nie mający nic wspólnego ze standardami i Firefox, który się ich trzymał.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.