Pierwsza gra oparta na Unreal Engine 4 trafi na rynek już w 2013 roku?

Wygląda na to, że już w przyszłym roku do sklepów trafi pierwsza gra stworzona na nowym silniku graficznym od Epic Games - Unreal Engine 4. Jaki to będzie tytuł i kiedy dokładnie się pojawi?

Epic Games szykuje nową wersję swojego znakomitego silnika graficznego oznaczonego numerkiem „cztery”. Na razie autorzy nie pofatygowali się i nie ujawnili jeszcze żadnych pikantnych szczegółów (choć mamy ciekawy filmik pokazujący możliwości tego sprzętu), niemniej szef wspomnianego studia rzucił ostatnio nieco więcej światła na całą sytuację. Okazuje się, że być może już w przyszłym roku do sklepów trafi pierwsza gra korzystająca z dobrodziejstwUnreal Engine 4. Zaskoczeni?

Takiej informacji udzielił Mark Rein w rozmowie z serwisem Joystiq. Powiedział on, że na pewno coś pojawi się już w przyszłym roku, choć nie wie, kiedy dokładnie. Wydanie danej gry nie zależy bowiem od nich, ale od autorów za nią odpowiedzialnych. Ciekawi mnie jednak zupełnie inna kwestia – omawiany silnik miał zostać przeznaczony na nową generację konsol. Czy zatem przyszłorocznej grze wykorzystującej tę platformę towarzyszyć będzie premiera nowego Xboksa tudzież PlayStation? Kto wie? Jedno jest pewne – Unreal Engine 4 ma wprowadzić zupełnie nowe standardy, jeśli chodzi o kwestie wizualne. Ale czy pokona propozycję od Square Enix? Zdania są baaaardzo podzielone…

Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.