Robot LEMO zwiedza Polskę i szuka przyjaciół

Od pewnego czasu polskie szkoły odwiedza pewien niecodzienny gość - Lemo. Jest on przesympatycznym, ciekawskim robotem, który uwielbia prowadzić wykłady o swoich przyjaciołach robotach oraz o nowoczesnych technologiach.

Lemo opuszczając laboratorium postanowił, że jego podróże przekonają dzieci i młodzież, iż nauki ścisłe mogą być naprawdę fascynujące i ciekawe. Udowadnia, że takie przedmioty nie muszą powodować senności, a wręcz przeciwnie- sprzyjają uśmiechom i zabawie.

Właśnie dlatego Lemo namówił przyjaciół z Koła Naukowego Robotyki RoboBit.pl, aby zachęcili dzieci ze szkół podstawowych do rozwijania swoich pasji poprzez organizację ogólnopolskiego konkursu.

„Stwórz przyjaciela dla Robota Lemo” jest konkursem plastyczno-technicznym w którym klasa musi zbudować robota z dowolnych materiałów takich jak papier, folia czy puszki. Z całą pewnością będzie to super zabawa dla całej klasy.

Kto z nas nie marzył aby chociaż przez chwilę być genialnym wynalazcą, konstruktorem cudownej maszyny. Razem z LEMO chcemy pokazać że nauki ścisłe są proste a marzenia możliwe do spełnienia. Doskonale wiedzą o tym tysiące dzieci które były już na naszych warsztatach budowy robotów — mówi Bożydar Milewski z TwojRobot.pl.

Najciekawsze prace będą publikowane i ocenianie na profilu facebooka LEMORobot. Na najlepsze klasy i szkoły z całejPolski, czekają super nagrody jak odwiedziny robota LEMO, warsztaty budowy robotów „Twój Robot” czy zestawy do nauki budowy i programowania robotów RoboKit.

Hej! Dostaję od was mnóstwo listów i chyba wkrótce zostanę robotem który ma najwięcej przyjaciół na świecie:). Nie mogę się już doczekać waszych prac. Już ładuję akumulatory, rozgrzewam silniki i wkrótce wyruszam w odwiedziny. Jeżeli chcecie ze mną porozmawiać to zapraszam na facebooka LEMO-robot.” — mówi LEMO.

Regulamin i więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.robobit.pl. Prace dzieci mogły (spóźnialscy wciąż mogą!) nadsyłać do 22 czerwca 2012 na adres [email protected].

Organizatorem konkursów jest Koło Naukowe Robotyki RoboBit.

0
Źródło: Robobit.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.