Zamień PlayBooka w profesjonalną konsolę dla DJ-a

Urządzenie Pacemaker, pierwszy na świecie przenośny system dla DJ-ów, miał swą huczną premierę wiosną 2008 roku. Okazało się, że każdy może być DJ-em, w każdym miejscu i o każdej porze. Teraz ta technologia została również umieszczona w mobilnej aplikacji dostępnej na tablety BlackBerry PlayBook.

„Zrozumieliśmy, że z możliwościami interfejsu dotykowego, mogliśmy podnieść wrażenia z użytkowania i praktyczność rozwiązania na wyższy poziom” – mówi Jonas Norberg, wynalazca urządzenia Pacemaker i CEO firmy Pacemaker. „Połączyliśmy pierwotną koncepcję urządzenia Pacemaker z możliwościami platformy dotykowej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektu!”

W momencie premiery urządzenia Pacemaker było ono wycenione na USD $850. Teraz ta sama funkcjonalność jest dostępna w aplikacji Pacemaker za jedyne USD $19,99.

„Wiele osób pragnęło mieć urządzenia Pacemaker, jednak nie wszystkich było na nie stać. Uruchomienie go w formie aplikacji sprawia, że rozwiązanie jest bardziej dostępne. Wierzymy, że każdy może być DJ-em, chcemy umożliwić miksowanie i zabawę z muzyką każdemu. Przy cenie około dwudziestu dolarów zamiast kilkuset jest to bardziej realne” – dodaje Jonas.

Decyzję o uruchomieniu aplikacji Pacemaker na tablety BlackBerry PlayBook dokonano po starannej ocenie wszystkich tabletów dostępnych na rynku.

„PlayBook jest oparty na QNX, jedynym działającym w czasie rzeczywistym systemie operacyjnym na urządzeniu mobilnym. Przy programowaniu systemu dla DJ-ów bardzo ważne było, aby mieć taki rodzaj kontroli, jaki dostarcza BlackBerry PlayBook” – mówi Jonas.

„Istnieje zapotrzebowanie na dobrą aplikację dla DJ-ów i nowe wcielenie systemu Pacemaker, który zapoczątkował modę na mobilne DJ-owanie. Już nie mogę się doczekać” – mówi John Acquaviva, znany na całym świecie DJ.

Aplikacja Pacemaker jest dostępna w BlackBerry App World w cenie 48 PLN: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/107645/?lang=en. Aplikacja Pacemaker Lite jest dostępna w BlackBerry App World w cenie 12 PLN: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/117810/?lang=en

0
Źródło: RIM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.