Android 4.1 Jelly Bean również dla Samsunga Galaxy S III

Póki co efekty nie są zbyt dobre – nie działa Wi-Fi, Bluetooth, NFC, audio, aparat, MPT oraz karta pamięci. Jest to jednak ROM, który został wydany dla telefonu Galaxy Nexus.
Android 4.1 Jelly Bean również dla Samsunga Galaxy S III

Kilka rzeczy na szczęście działa – są to ADB, ekran dotykowy, akceleracja sprzętowa, dioda LED, sieć komórkowa, SMS-y, akcelerometr oraz przyciski fizyczne. Pomimo tego ROM dubluje przyciski sterujące wyświetlając na ekranie przyciski dotykowe. Twórcy zaznaczają, że póki co można go zainstalować tylko dla zabawy – nie ma co liczyć, że w tej formie da się swobodnie korzystać z telefonu.

Póki co możliwości modderów są znacznie ograniczone. W Sieci dostępny jest tylko obraz nowego systemu przygotowany do zainstalowania na smartfonie Galaxy Nexus. Stworzenie działającej wersji Jelly Bean będzie możliwe dopiero wtedy, gdy Google wyda kod źródłowy – a to powinno mieć miejsce w przeciągu tego miesiąca. Więcej informacji na

forum XDA

.

Kiedy wersja finalna od Samsunga? Tego niestety nie wiadomo – od czasu konferencji Google I/O, gdzie zaprezentowano Jelly Bean żaden z producentów nie oświadczył czy i kiedy zacznie aktualizować swoje smartfony.