Apple otrzymało patent, którym może wykosić całą konkurencję, zwłaszcza Androida

Mowa o patencie nr 8,223,134, który opisuje przenośne urządzenie elektroniczne, metodę i graficzny interfejs użytkownika do wyświetlania elektronicznej listy i dokumentów. Brzmi niegroźnie, ale w rzeczywistości patent ten obejmuje cały interfejs użytkownika z wyświetlaniem ikon do aplikacji, takich jak przeglądarka, aparat, kalendarz, widżety, wyszukiwarka, notatki, mapy czy odtwarzacz multimedialny i muzyka. Co jednak najważniejsze, obejmuje także cały interfejs multidotykowy. Jednym słowem jest to potężna broń, która właśnie została wsadzona w ręce Apple’a.
Wojna patentowa: kradzież własności intelektualnej czy wykorzystywanie czyjejś popularności?
Wojna patentowa: kradzież własności intelektualnej czy wykorzystywanie czyjejś popularności?

Apple otrzymało 'matkę wszystkich patentów'

Apple otrzymało ‘matkę wszystkich patentów’

Dodatkowo wśród przyznanych Apple’owi patentów znalazły się m.in. patent na znikający pasek przewijania czy na górną belkę z siłą sygnału Sieci.

Gdy iPhone pierwszy raz pokazał się światu w 2007 roku, wiele z tych elementów rzeczywiście było pionierskich. Konkurencja szybko przedstawiła swoje rozwiązania, wzorując się na Apple’u. Teraz, konkurencja będzie musiała cofnąć się o parę lat lub zwyczajnie płacić za możliwość wykorzystania patentów na praktycznie każdy element graficznego interfejsu w mobilnym systemie operacyjnym.

Czy teraz wszystkie smartfony będą kosztować tyle, co Apple iPhone?