Apple otrzymało patent, którym może wykosić całą konkurencję, zwłaszcza Androida

Firma z Cupertino otrzymała łącznie 25 nowych patentów, ale tym jednym już spowodowała ogromne straty moralne wśród konkurencji.

Apple otrzymało 'matkę wszystkich patentów'

Apple otrzymało ‚matkę wszystkich patentów’

Mowa o patencie nr 8,223,134, który opisuje przenośne urządzenie elektroniczne, metodę i graficzny interfejs użytkownika do wyświetlania elektronicznej listy i dokumentów. Brzmi niegroźnie, ale w rzeczywistości patent ten obejmuje cały interfejs użytkownika z wyświetlaniem ikon do aplikacji, takich jak przeglądarka, aparat, kalendarz, widżety, wyszukiwarka, notatki, mapy czy odtwarzacz multimedialny i muzyka. Co jednak najważniejsze, obejmuje także cały interfejs multidotykowy. Jednym słowem jest to potężna broń, która właśnie została wsadzona w ręce Apple’a.

Dodatkowo wśród przyznanych Apple’owi patentów znalazły się m.in. patent na znikający pasek przewijania czy na górną belkę z siłą sygnału Sieci.

Gdy iPhone pierwszy raz pokazał się światu w 2007 roku, wiele z tych elementów rzeczywiście było pionierskich. Konkurencja szybko przedstawiła swoje rozwiązania, wzorując się na Apple’u. Teraz, konkurencja będzie musiała cofnąć się o parę lat lub zwyczajnie płacić za możliwość wykorzystania patentów na praktycznie każdy element graficznego interfejsu w mobilnym systemie operacyjnym.

Czy teraz wszystkie smartfony będą kosztować tyle, co Apple iPhone?

0
Źródło: fortune
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.