Coraz gorsza finansowa sytuacja Nokii

Według sprawozdania, Nokia odnotowała w drugim kwartale bieżącego roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 7,5 miliarda euro, czyli o 0,1 miliarda większe, niż w poprzednim kwartale. Poprawiły się wyniki sprzedaży zarówno porównując z poprzednim kwartałem, jak i analogicznym kwartałem w ubiegłym roku. Szczególnie dobrze wypadł rynek północnoamerykański: sprzedaż wzrosła o 45 procent porównując z analogicznym kwartałem rok temu i o 38 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Coraz gorsza finansowa sytuacja Nokii
Nokia ma niepewną przyszłość

Nokia ma niepewną przyszłość

Nokia podejmuje kroki by odpowiednio przejść przez swój okres przemiany. Drugi kwartał był trudny, ale pracownicy Nokii demonstrują swoją determinację by zwiększyć naszą konkurencyjność, polepszyć nasz model operacyjny i z uwagą zarządzać naszymi zasobami finansowymi — komentuje sprawozdanie Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii.

Nokia sprzedała raptem cztery miliony smartfonów Lumia przez ten kwartał, ale liczy na to, że Windows Phone 8 polepszy jej sytuację. Elop zaznaczył też, że jego firma ma wciąż mocną pozycję w tradycyjnych telefonach komórkowych bez niededykowanego systemu operacyjnego.

Nokia obecnie dysponuje środkami pieniężnymi netto w wysokości 4,2 miliarda euro. Rok temu posiadała 4,87 miliarda euro.