Facebook wprowadza dużo wygodniejszy kalendarz

Nowa wersja również zachowuje widok listy, jednak po jej lewej stronie mamy dostępny podgląd dwóch miesięcy. Obecnego, oraz kolejnego. Z tego miejsca możemy również w bardzo prosty sposób – wybierając datę z kalendarza – stworzyć nowe wydarzenie. Oczywiście nie zapominajcie ustawić opcji prywatności, aby ze swojej imprezy przez przypadek nie urządzić kolejnego Projektu X.
Facebook wprowadza dużo wygodniejszy kalendarz

Zupełną nowością jest zakładka Kalendarz, która widoczna jest w lewym górnym rogu ekranu. Po jej kliknięciu naszym oczom ukazuje się lista nadchodzących miesięcy z zaznaczonymi wydarzeniami. Wygląda to dokładnie jak kalendarz Google, lub w zasadzie każda inna aplikacja kalendarza. Ponadto z tego miejsca możemy przejść do naszego timeline wyświetlając wpisy tylko z konkretnego miesiąca.

Nowy kalendarz został stworzony w ramach akcji hackathon, podczas której inżynierowie Facebooka starają się stworzyć jedną nową aplikację. Warunek – musi ona powstać (a przynajmniej jej prototyp) podczas jednej nocy. Jest tylko jeden problem – aby korzystać z nowych wydarzeń, trzeba zmienić język Facebooka na angielski (US).