Gorliwy skorpion

Gorliwy skorpion

Team Scorpion Zealot XMS004BK to mysz komputerowa przeznaczona dla entuzjastów gier. Oczywiście jak większość profesjonalnych sprzętów dla graczy jest podłączana tradycyjnie kabelkiem przez port USB. Czerwono-czarny oplot na kablu ma podkreślać jej zadziorność i chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolorowe podświetlenie i kształt sprawiają, że od razu na pierwszy rzut oka wiemy z jakim produktem mamy do czynienia. Czułość na poziomie 5000 dpi, częstotliwość z jaką przesyłane są dane 1000 Hz i czas odpowiedzi na poziomie 1 ms wystarczą za rekomendację dla każdego gracza. Teflonowe ślizgacze sprawiają, że ten komputerowy gryzoń mknie niemal bez oporów praktycznie po każdej powierzchni.

Wraz z tym sprzętem otrzymamy płytkę ze sterownikami i rozbudowanym programem do konfiguracji. Możemy ustawić pięć profili, które zostaną zapamiętane w wewnętrznej pamięci urządzenia. Dzięki temu zabierając ze sobą mysz na rozgrywki ustawienia “zabieramy” ze sobą. Specjalny klawisz umieszczony z prawej strony pozwala na przełączanie rozdzielczości, czy profili “w locie”. Swoją drogą jego umiejscowienie dla osób leworęcznych jest naprawdę trudno dostępne.

Oprogramowanie do zarządzania

Oprogramowanie do zarządzania

Kwestia wygody to zdecydowanie indywidualna rzecz. W tym wypadku będą zadowolone osoby które lubią trzymać nadgarstek na podkładce lub w powietrzu. Myszka ma tylko nieco ponad 10 cm długości, więc jest trochę mała dla większych dłoni. Skoro już mowa o wadach to brakuje też dodatkowych przycisków. Dostępne są tylko cztery, a to zdecydowanie za mało. Tym bardziej że zwykle podstawowe prawy i lewy spełniają najważniejsze funkcje w każdej grze i trudno im przypisać jakieś dodatkowe zadania. Pozostaje środkowy przycisk, który naciskając podczas gorącej rozgrywki możemy przy okazji obrócić rolkę i wywołać nie zamierzoną akcję. Czwarty przycisk nie dość że jest trudno dostępny to już całkiem sensownie przypisany do zmiany profili. Jak na mysz do gier to jednak nie przemyślana konstrukcja. Ponadto dłonie gracza zostawiają nieładne plamy na przyciskach, ale może zmienne oświetlenie odwróci od nich uwagę.

Cena jak na produkty specjalnie dla graczy nie jest ekstremalnie wysoka. Ten gryzoń na pewno ma spore możliwości i może pochwalić się niezłą specyfikacją. Po niedługim czasie ręka nawet przywyknie do niedużego kształtu, ale dodatkowy przycisk sam nie wyrośnie. Może w następnej generacji zadziała ewolucja.

Robert Dutkiewicz

Team Scorpion Zealot XMS004BK

Typ: laserowa
Komunikacja: przewodowa USB
Liczba przycisków: 4
Programowanie przycisków: tak
Rolka przewijania: tak
Profil: symetryczny
Gwarancja:24 miesiące

PLUSY:

Programowalne klawisze
Profile zapisywane w pamięci myszy
Duża czułość
Podświetlenie

MINUSY:
Mały rozmiar
Wysoka cena
Tylko cztery dodatkowe przyciski

Produkt do testów dostarczył: Team Scorpion
Sugerowana cena producenta: 220 zł