HTC potwierdza: Desire HD nie dostanie Androida 4.0

Telefon ma procesor 1 GHz, 768 MB pamięci RAM – to wystarczy, na Androida 4.0 z nakładką Sense. Potwierdza to samo HTC instalując ICS na nowym modelu One V, który ma podobny procesor i jeszcze mniej RAM – 512 MB. Potwierdza to również Google udostępniając Androida 4.1 na swój telefon – Nexus S dysponujący jeszcze gorszym sprzętem, niż Desire HD.
HTC potwierdza: Desire HD nie dostanie Androida 4.0

HTC Desire HD z Androidem 2.3 Gingerbread na wieki wieków.

HTC Desire HD z Androidem 2.3 Gingerbread na wieki wieków.

Potwierdza to także społeczność HTC – programiści z XDA upublicznili już nie tylko oryginalnego Androida 4.0. Pracują również nad wersją 4.1 (beta działa całkiem sprawnie). Na forum jest również ROM z Androidem 4.0.3 z nakładką Sense 3.6 – to port z Sensation XL.

Jak tłumaczy się HTC? “Po intensywnych testach zdecydowaliśmy, że obecna wersja HTC Sense z Androidem zapewnia klientom najlepsze doświadczenia na Desire HD.”

Kolejne zdanie

z oświadczenia jest długie, zawiera dużo marketingowych zwrotów i kompletnie nie ma sensu. Na koniec dodamy, że ICS pojawi się na urządzeniach HTC Desire S oraz Incredible S. Oba dysponują niemal identyczną konfiguracją co HTC Desire HD.