HTC przeprasza za brak aktualizacji Androida [AKTUALIZACJA]

HTC Desire HD
HTC przeprasza za brak aktualizacji Androida [AKTUALIZACJA]

HTC Desire HD

Według HTC, procedura aktualizacji byłaby zbyt skomplikowana. Telefon ten pojawił się na rynku z preinstalowanym Androidem Froyo. Przygotowanie aktualizacji do Gingerbreada nie było problematyczne.

Ice Cream Sandwich jest jednak dużo większą rewolucją, z dużą ilością nowych funkcji. Przez co zajmuje też więcej miejsca. Partycja systemowa Desire’a HD nie pomieści, według HTC, systemu Android Ice Cream Sandwich. Proces aktualizacji musiałby też zmienić układ partycji w pamięci, a to oznacza ryzyko utraty danych przez użytkowników. Są też inne “ograniczenia techniczne”, ale HTC nie wspomina jakie.

Aktualizacja:

Otrzymałem oświadczenie HTC dotyczące powyższego problemu, które publikuję w całości:

Decyzja HTC o braku aktualizacji systemu Android do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich dla HTC Desire HD może wydawać się kontrowersyjna. Należy jednak pamiętać, że HTC Desire HD jest podzielony na partycje, a duży rozmiar systemu Android 4.0 wymagałby ponownego partycjonowania urządzeń pamięci masowej oraz nadpisywania danych użytkownika w celu zainstalowania tej aktualizacji. Podczas, gdy zaawansowani użytkownicy telefonów komórkowych mogą uznać to rozwiązanie za akceptowalne, dla większości klientów byłoby ono problemowe. Dodatkowo po zainstalowaniu aktualizacji pojawiłyby się inne ograniczenia techniczne, które w naszej ocenie wpłynęłyby negatywnie na odczucia osób użytkujących sprzęt. Rozważaliśmy również możliwość zmniejszenia rozmiaru pakietu oprogramowania, jednak wpłynęłoby to na jego funkcje i możliwości, co oznacza że zaproponowalibyśmy uczestnikom rozwiązanie, którego używają aktualnie.

Wierzymy, że aktualizacje oprogramowania powinny każdorazowo poprawiać wygodę naszych klientów w użytkowaniu telefonów, dlatego też dokładamy wszelki starań by ocenić każdą z nich na podstawie tego kryterium. Przykro nam z powodu zmiany poprzedniej decyzji. Jesteśmy świadomi, iż budzi to rozczarowanie, jednak w naszej opinii aktualizacja miałaby zbyt wielki i negatywny wpływ na naszych użytkowników.