Nowy 4-rdzeniowy Snapdragon, konkurenci daleko w tyle

Modele 2-rdzeniowe pojawiły się m.in. w Samsungu Galaxy S III oraz HTC One X w wersji dla amerykańskiej sieci AT&T i z powodzeniem zastąpiły 4-rdzeniowe układy dostępne w międzynarodowych wersjach tych smartfonów.
Nowy 4-rdzeniowy Snapdragon, konkurenci daleko w tyle

Jednak dopiero teraz Qualcomm pokazał możliwości 4-rdzeniowego układu Snapdragon S4 Pro (model APQ8064) pracującego z częstotliwością 1,5 GHz. Zintegrowano w nim także nowy procesor graficzny Adreno 320. Znajdzie on zastosowanie przede wszystkim w tabletach m.in. z Androidem, czy Windows RT.

Pod względem wydajności nowy Snapdragon nie daje szans konkurentom. Osiągnął 2x lepszy wynik od Tegry 3 w aplikacji Quadrant, zaś Exynos z Galaxy S III jaki i 2-rdzeniowy Snapdragon we wszsytkich testach zostały daleko w tyle.

Ekipa serwisu Engadget dostała w swoje ręce jeden z tabletów działających pod kontrolą 4.0 i porównała jego możliwości m.in. z Google Nexus 7 (Tegra 3, 4 rdzenie), Galaxy S III (Exynos 4414, 4 rdzenie), One X (Tegra 3, 4 rdzenie) oraz z Galaxy S III/One X w wersji 2-rdzeniowej.