Polskie drużyny w światowym finale Imagine Cup 2012 w Sydney

Imagine Cup to najbardziej prestiżowy konkurs technologiczny dla studentów – pasjonatów nowych technologii, którzy wierzą, że za sprawą ich innowacyjnego zastosowania, możliwe jest tworzenie rozwiązań, dzięki którym możliwe jest rozwiązywanie najdotkliwszych problemów globalnych. W tym roku konkurs obchodzi swój 10 jubileusz. Niemal 1000 osób – finalistów konkursu, ich mentorów, sędziów i dziennikarzy z całego świata – spotka się w dniach 6-10 lipca w Sydney, by wyłonić kolejną grupę najbardziej kreatywnych przyszłych liderów branży IT.
Polskie drużyny w światowym finale Imagine Cup 2012 w Sydney
Kibicujemy naszym!

Kibicujemy naszym!

“Jednym z kluczowych obszarów zainteresowań Microsoft jest umożliwienie studentom z całego świata realizowania swego potencjału. Dlaczego jest to aż tak istotne? Podróżowanie po świecie i rozmowy z wieloma studentami nauczyły mnie ważnej rzeczy: studenci mogą naprawdę zmienić świat. Dell, Yahoo, Google, Facebook, Apple, Microsoft – co wspólnego mają ze sobą te firmy? Wszystkie z nich założyli studenci przed 25. rokiem życia. I takich firm jest na świecie prawdopodobnie znacznie więcej. Początkiem sukcesu każdego z tych młodych ludzi były duże ambicje, za którymi poszła ich pasja i chęć wywarcia niesamowitego wpływu na branży technologicznej. A technologie są dziś obecne wszędzie – kryją się za szczepionkami przeciwko chorobom, stwarzają warunki edukacji, czy zapewniają czystą wodę i lokalne innowacje.” — powiedział Ashwin Karuhatty, dyrektor ds. programów studenckich w Microsoft Corporation.

Popularność Imagine Cup wśród studentów rośnie z roku na rok, także w Polsce. Chęć zmierzenia się w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło tu aż 4500 studentów. Do ostatecznych rozgrywek zakwalifikowały się 3 drużyny z Polski, które w Australii staną przed wyjątkową szansą zaistnienia na arenie międzynarodowej, walcząc o miejsca na podium i wiele cennych naród.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można także znaleźć na stronie www.imaginecup.pl.