Sony Xperia Ion – 4,6″ z HD, 12 Megapikseli i GLONASS debiutuje w Polsce

Smartfon Sony Xperia ion posiada wyświetlacz HD o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a także funkcję “fast capture”, która umożliwia za jednym dotknięciem przejście aparatu fotograficznego o rozdzielczości 12 MP, umieszczonego na tylnej obudowie telefonu, od stanu spoczynku do wykonania zdjęcia w niewiele ponad sekundę. Zdjęcia można następnie bezprzewodowo przesyłać na dowolny ekran za pośrednictwem łącza DLNA. Dodatkowo, zarówno aparat fotograficzny umieszczony na frontowej części telefonu, jak i drugi aparat, na tylnej części obudowy, mają funkcję nagrywania w HD.
Sony Xperia Ion – 4,6″ z HD, 12 Megapikseli i GLONASS debiutuje w Polsce
Xperia ion - ma wszystko, prócz wydajnej baterii

Xperia ion – ma wszystko, prócz wydajnej baterii

Smartfon wyposażono także w dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz, 16 GB pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD, nawigację A-GPS wraz z odbiornikiem GLONASS, złącze HDMI, funkcję hotspota WiFi, układ NFC, a także baterię o pojemności 1900 mAh, która ma zapewnić do 10 godzin rozmów w trybie GSM, do 12 godzin słuchania muzyki lub do 3 godzin odtwarzania wideo.

Xperia ion mierzy 10,8 mm grubości, zaś waży 144 gramy, ale z takimi parametrami baterii trzeba także nosić ze sobą ładowarkę. Po wyjęciu z pudełka przywita nas Android 2.3 Gingerbread, ale Sony obiecuje aktualizację do Ice Cream Sandwich. O Jelly Bean na razie ani słowa.

Polskiej, oficjalnej ceny smartfona jeszcze nie znamy, ale powinna ona oscylować w granicach 1600 złotych.