Użytkownicy Maców lubią gry wideo!

CD Projekt RED w ciągu trzech miesięcy od premiery sprzedał 50 tys. sztuk pierwszej części swojego kultowego tytułu w wersji na komputery Mac. Notowany na warszawskiej giełdzie producent i dystrybutor gier zakładał, że w całym cyklu życia produktu nabywców znajdzie około 30 tys. klientów.
Wiedźmin

Wiedźmin

Edycja Rozszerzona Wiedźmina na komputery Mac zadebiutowała w trakcie wiosennej konferencji Grupy CD Projekt RED na początku kwietnia 2012 roku. Gra jest pierwszym produktem polskiego dewelopera na urządzenia produkowane przez amerykańską firmę z Cupertino. Mimo pięciu lat jakie upłynęły od debiutu pierwszego Wiedźmina na komputery PC, najnowsza Macowa wersja tytułu, dostępna wyłącznie w cyfrowej dystrybucji cieszy się duża popularnością.

„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wielkością sprzedaży Wiedźmina na Maca. W ciągu trzech miesięcy nabywców znalazło już więcej sztuk niż zakładaliśmy dla całego cyklu życia tego produktu, a sprzedaż wciąż jest kontynuowana. Te wyniki pozytywnie nastrajają nas przed nadchodzącą premierą najnowszej, drugiej części Wiedźmina na komputery Mac, która na tej platformie nastąpi na jesieni tego roku” — mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Na początku roku spółka CD Projekt RED odzyskała całość praw do pierwszej części Wiedźmina. Z tego powodu wszystkie środki pochodzące ze sprzedaży gry, po pomniejszeniu o marże platformy Steam, trafiają do giełdowej spółki.

0
Źródło: CD Projekt RED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.