Windows Phone 8 we wrześniu, nowe smartfony w listopadzie

Mimo tego urządzenia z Windows Phone 7.5 prezentują się średnio atrakcyjnie na tle najnowszych Androidów, czy też smartfonów Apple. System w obecnej wersji obsługuje tylko 1-rdzeniowe procesory i ekrany o rozdzielczości 800×480 pikseli. Konkurenci w swoich urządzeniach mają już układy 2 i 4-rdzeniowe oraz znacznie wyraźniejsze wyświetlacze o rozdzielczości 960×640 lub nawet 1280×800 pikseli.
Windows Phone 8 we wrześniu, nowe smartfony w listopadzie

Windows Phone 8 ma przynieść obsługę wyższych rozdzielczości jak i mocniejszych procesorów. Ponadto sam interfejs systemu ma się zmienić i będzie bardziej użyteczny za sprawą mniejszych kafelków. To może być szansa dla Microsoftu, który pomimo debiutu Nokii z serii Lumia wciąż nie dysponuje telefonem, który maluje niedowierzanie na twarzach entuzjastów nowych technologii.

Windows Phone 8 w wersji RTM pojawi się już we wrześniu – jednak nie wiadomo czy już wtedy trafi do telefonów, czy też będzie czekał do listopada. Wtedy pojawi się już na pewno – wraz z nowymi smartfonami fabrycznie wyposażonymi w Windows Phone 8. Warto pamiętać, że będzie to mniej więcej ten sam moment, kiedy Apple zaprezentuje nową generację iPhone.