5 najlepszych aplikacji na Androida w trzecim tygodniu sierpnia 2012

Recenzujemy 5 najpopularniejszych, najnowszych, darmowych aplikacji, które pojawiły się w Google Play.

Servers Ultimate

Kolejny dowód na to, że Android to wspaniały system, dla kogoś, kto uwielbia wykorzystywać swój telefon do wszystkiego, oprócz wykonywania połączeń głosowych. Servers Ultimate zmieni waszego Androida w serwer DLNA, Email, FTP, Proxy, Bramkę SMS, DNS, Dynamic DNS… – łącznie dostępnych jest 10 typów serwerów, które można postawić na swoim telefonie bądź tablecie. Darmowa wersja pozwala maksymalnie na trzy połączenia z serwerem, co w warunkach domowej sieci powinno spokojnie wystarczyć. Jest to także wspaniały sposób na wykorzystanie swojej starej słuchawki z Androidem, która od jakiegoś czasu łapała kurz w szufladzie.

Pobierz Servers Ultimate

Dolphin Browser Beta

Jeśli korzystacie z Androida przez trochę dłuższy okres czasu, z pewnością słyszeliście o tej przeglądarce. Jej twórcy twierdzą, że najnowsza wersja beta sympatycznego delfinka jest szybsza niż wszystkie inne przeglądarki dostępne na Androidzie. Żeby poprzeć to stwierdzenie jakimkolwiek faktem, pozwolę sobie wspomnieć, że przeglądarka zdobyła 450 punktów w teście

HTML5test.com. Dla niewtajemniczonych: to bardzo dużo i bardzo dobrze. Zresztą wybór przeglądarki i tak opiera się na osobistych preferencjach co do jej interfejsu i funkcjonalności. Przetestujcie ją sami, jeśli Wam się spodoba to będziecie korzystali z najszybszej przeglądarki dla Androida. Jeśli nie, to też dobrze.

Pobierz Delphin Browser Beta

Current Caller ID

Jeśli ktoś bawił się trochę dłużej telefonem z Windows Phone 7, to istnieje spora szansa na to, że bardzo szybko zidentyfikuje źródło inspiracji autora Current Caller ID. Aplikacja zastępuje nam domyślną aplikację odpowiedzialną za kontakty i wzbogaca informacje o osobach z naszej listy o ich dane z Facebooka, Twittera i LinkedIna, w tym o ich najnowsze wpisy na ścianie czy tweety. Przydatny gadżet, jeśli ktoś lubi trzymać wszystkie informacje o znajomych w jednym miejscu.

Pobierz Current Caller ID

Splashtop 2 HD

Hit tegorocznych targów CES. Splashtop 2 HD to aplikacja, która pozwala na zdalny dostęp do naszego komputera z naszego urządzenia mobilnego. Niestety aplikacja dostępna jest tylko na tablety z Androidem – szkoda, o ile rozumiem, że zdalny dostęp do mojego peceta byłby o wiele mniej wygodny na 4 calowym wyświetlaczu mojego telefony, o tyle, chciałbym mieć jednak tą opcję dostępną. Tak na wszelki wypadek. Użytkownikom poprzedniej wersji aplikacji – Splashtop przysługuje darmowy, roczny dostęp do Splashtopa 2 HD. Wystarczy odezwać się do twórców aplikacji i podać maila, na które zarejestrowaliście konto google z zakupionym Splashtopem.

Pobierz Splashtop 2 HD

Trello

Kolejna lista zadań dla Androida. Trello w porównaniu do statystycznej aplikacji spod znaku 'to-do list’ wyróżnia się stopniem zaawansowania. Swoją listę zadań można podzielić tematycznie, dokładnie rozplanować, wypełnić notatkami, udostępniać swoje listy znajomym, lub ludziom zaangażowanym w projekty planowane na Trello.. Jeśli nie możesz obejść się bez listy zaplanowanych zadań i nadal nie znalazłeś „tej jedynej” to z pełną odpowiedzialnością polecam przetestować Trello.

Pobierz Trello