Do tych produktów Apple, swoje 3 grosze dołożył… Samsung

W świecie biznesu nie ma miejsca na wzajemne animozje. Być może, gdyby w ciemnej uliczce spotkali się prezesi firmy Samsung i Apple obaj mogliby tego nie przeżyć, ale kalkulacja biznesowa jest ważniejsza od jakichkolwiek personalnych, tudzież markowych, relacji. To dlatego Samsung od lat dostarcza swoje części firmie Apple, która buduje na nich swoje najważniejsze produkty. Oto one:
Aktualizacja iPhone'a 3G do systemu iOS 4 przysporzyła Apple'owi kolejnego pozwu w sądzie
Aktualizacja iPhone'a 3G do systemu iOS 4 przysporzyła Apple'owi kolejnego pozwu w sądzie

Nowy iPad

Samsung jest “cichym” producentem procesora A5x, który oficjalnie firmowany jest marką Apple. Dodatkowo, zespół iFixit, który rozbierał tablet na części pierwsze, jest zdania, iż 9,7-calowy ekran Retina Display także został wyprodukowany przez koreańskiego producenta.

iPad 2

Podobnie, jak w przypadku Nowego iPada, i tutaj procesor został wytworzony przez firmę Samsung. Ponadto urządzenie wyposażono w 200-megahercową szynę oraz 512 MB pamięci RAM koreańskiej firmy.

iPhone 4S

Oprócz układu A5, wciąż najnowszy smartfon Apple’a wykorzystuje 512 MB pamięci DDR2, dostarczonej przez Samsunga.

iPhone 4

Poprzednia generacja iPhone’a czerpie ze złóż Samsunga pamięć flash, procesor oraz pamięć RAM.

iPhone /iPhone 3G

Wiekowy już iPhone pierwszej i drugiej generacji, opierał się na 620-megahrcowym procesorze ARM, wyprodukowanym przez firmę Samsung. Układowi obniżono taktowanie do 412 MHz.

iPhone 3GS

Tu także sercem modelu jest procesor Samsunga – a konkretniej ARM Cortex-A8 z taktowaniem 833 MHz, ale obniżonym przez Apple do 600 MHz.

iPod touch

Wszystkie cztery generacje multimedialnego playera Apple wyposażone są w procesory firmy Samsung. Początkowo był to 32-bitowy RISC z zegarem 400 MHz, a w ostatniej edycji Samsung dostarczył układ ARM Cortex-A8 z zegarem obniżonym do 800 MHz (czyli innymi słowy Apple A4).

MacBook Air

W najcieńszym i chyba też najpiękniejszym laptopie Apple’a znajdziemy napęd SSD firmy Samsung.

MacBook Pro z wyświetlaczem Retina

Tutaj również spotkać się możemy z napędem SSD koreańskiego producenta, który jest jednym z dostawców tego sprzętu dla nowych MacBooków Pro.