Fani Windows Phone otrzymają błyskawiczne aktualizacje systemu

Fani Windows Phone otrzymają błyskawiczne aktualizacje systemu

Windows Phone 7 dobrze się spisał, jeżeli chodzi o zapewnianie swoim użytkownikom wsparcia technicznego. Wszystkie smartfony, od wszystkich producentów i operatorów, zawsze były i będą aktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania. Nie udało się jednak uniknąć opóźnień, z uwagi na to, że operatorzy komórkowi najpierw testowali oprogramowanie, zanim ostatecznie zatwierdzili je do dystrybucji. W Windows Phone 8 będzie nieco inaczej.

Aktualizacje do nowego systemu dalej będą testowane przez operatorów i udostępniane abonentom dopiero po testach. Każdy smartfon będzie mógł być aktualizowany bez pośrednictwa komputera i każdy z nich otrzyma gwarancję aktualizacji przez 18 miesięcy od momentu dnia premiery. I będzie je można aktualizować bez czekania na operatora komórkowego. Jest jednak kilka haczyków.

Po pierwsze, aktualizacje będzie można instalować tylko ręcznie, smartfon sam nie powiadomi o ich dostępności, dopóki operator ich nie zatwierdzi. Po drugie, trzeba będzie zaakceptować regulamin, który informuje, że oprogramowanie nie jest jeszcze przetestowane przez operatora. Po trzecie, trzeba będzie mieć konto Microsoft. Po czwarte, ostatnie, wszystko to dotyczy wyłącznie Windows Phone 8. Aktualizacje dla Windows Phone 7 będą publikowane wyłącznie w dotychczasowym trybie.