Jak łatwo sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego (i nie tylko)

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. jest platformą wymiany informacji pomiędzy sektorem bankowym i pozostałymi sektorami gospodarki. Posiada również narzędzia umożliwiające potwierdzanie wiarygodności finansowej klientów i kontrahentów. Jednym z takich narzędzi jest Program Firma Wiarygodna Finansowo, który został stworzony specjalnie z myślą o rzetelnych firmach i solidnych przedsiębiorcach, kierujących się w biznesie zasadami fair play.
Polscy internauci chętnie kupują online i korzystają z oferty serwisów ogłoszeniowych, wykorzystują do zakupów urządzenia mobilne, a za towary płacą za pomocą systemów płatności internetowej
Polscy internauci chętnie kupują online i korzystają z oferty serwisów ogłoszeniowych, wykorzystują do zakupów urządzenia mobilne, a za towary płacą za pomocą systemów płatności internetowej
W e-biznesie zdarzają się różne sytuacje, lepiej mieć do czynienia z wiarygodnymi przedsiębiorcami

W e-biznesie zdarzają się różne sytuacje, lepiej mieć do czynienia z wiarygodnymi przedsiębiorcami

Program ma na celu budowanie wzajemnego zaufania pomiędzy przedsiębiorcami za pośrednictwem certyfikacji. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo mogą uzyskać firmy, które przede wszystkim charakteryzują się brakiem odnotowanych zaległości w Rejestrze Dłużników BIG oraz w bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP. Certyfikat potwierdza, że dany przedsiębiorca jest godnym zaufania partnerem biznesowym, regulującym terminowo swoje zobowiązania.

“Posiadacze Certyfikatów Firmy Wiarygodnej Finansowo zyskują w oczach partnerów biznesowych. Z doświadczeń naszych klientów wiemy, że dokument jest atutem, który okazuje się decydujący zarówno w negocjacjach jak i przy podejmowaniu ostatecznych decyzji. Również tych związanych ze sprzedażą internetową. W tym celu podjęliśmy współpracę z OPINEO — mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor.

Serwis OPINEO.pl, którego główny przedmiot działalności stanowi platforma wymiany opinii konsumentów o zakupach w sklepach internetowych również wspiera e-klientów starając się uczynić zakupy internetowe bardziej bezpiecznymi.

“W Polsce zakupy w sklepach internetowych wiążą się często z dużymi obawami oraz niepewnością. To poważny problem dla całego e-commerce. Wielu internautów zastanawia się nad tym jak sprawdzić wiarygodność danego sprzedawcy. Współpraca BIG InfoMonitor z OPINEO zmienia tą sytuację. Klienci mają możliwość dokonywania zakupów w certyfikowanych sklepach oznaczonych symbolem Sklep Wiarygodny Finansowo. Dzięki temu będą chętniej korzystali ze sprzedaży internetowej – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor. Chcemy pomóc konsumentom w odnalezieniu solidnych e-sklepów. Nasze certyfikaty świadczą o rzetelności i solidności w biznesie na najwyższym poziomie” – dodaje Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor.

“Serwis Opineo.pl oraz BIG InfoMonitor to pierwsze w Polsce podmioty, które rozpoczęły koordynacje wspólnych działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa e-zakupów. Dzięki współpracy naszych firm w zakresie certyfikacji udało się stworzyć kompleksowe rozwiązanie zarówno dla e-sprzedawców jak i konsumentów. Weryfikacja pod względem wiarygodności finansowej oraz potwierdzenie jakości usług jest jednym z głównych elementów, na które konsumenci zwracają uwagę. Cieszy nas również fakt z Patronatów wspierających nasze działania, zaangażowanie takich instytucji jak BIK S.A. czy Związek Banków Polskich pozwala śmiało stwierdzić, że zakupy w sieci będą nie tylko coraz szybciej rosły, ale przede wszystkim będą jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze dla klientów”– zaznacza Paweł Kucharzak, Prezes Zarządu Opineo Sp. z o.o.

Znalezienie wspólnego obszaru współpracy przez OPINEO oraz BIG InfoMonitor jest szansą na przekonanie kolejnych milionów konsumentów, którzy do tej pory nieufnie przyglądali się zakupom w sieci.