Polscy internauci chętnie kupują online i korzystają z oferty serwisów ogłoszeniowych, wykorzystują do zakupów urządzenia mobilne, a za towary płacą za pomocą systemów płatności internetowej

Jak łatwo sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego (i nie tylko)

BIG InfoMonitor rozpoczął współpracę z OPINEO.pl.

W e-biznesie zdarzają się różne sytuacje, lepiej mieć do czynienia z wiarygodnymi przedsiębiorcami

W e-biznesie zdarzają się różne sytuacje, lepiej mieć do czynienia z wiarygodnymi przedsiębiorcami

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. jest platformą wymiany informacji pomiędzy sektorem bankowym i pozostałymi sektorami gospodarki. Posiada również narzędzia umożliwiające potwierdzanie wiarygodności finansowej klientów i kontrahentów. Jednym z takich narzędzi jest Program Firma Wiarygodna Finansowo, który został stworzony specjalnie z myślą o rzetelnych firmach i solidnych przedsiębiorcach, kierujących się w biznesie zasadami fair play.

Program ma na celu budowanie wzajemnego zaufania pomiędzy przedsiębiorcami za pośrednictwem certyfikacji. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo mogą uzyskać firmy, które przede wszystkim charakteryzują się brakiem odnotowanych zaległości w Rejestrze Dłużników BIG oraz w bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP. Certyfikat potwierdza, że dany przedsiębiorca jest godnym zaufania partnerem biznesowym, regulującym terminowo swoje zobowiązania.

„Posiadacze Certyfikatów Firmy Wiarygodnej Finansowo zyskują w oczach partnerów biznesowych. Z doświadczeń naszych klientów wiemy, że dokument jest atutem, który okazuje się decydujący zarówno w negocjacjach jak i przy podejmowaniu ostatecznych decyzji. Również tych związanych ze sprzedażą internetową. W tym celu podjęliśmy współpracę z OPINEO — mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor.

Serwis OPINEO.pl, którego główny przedmiot działalności stanowi platforma wymiany opinii konsumentów o zakupach w sklepach internetowych również wspiera e-klientów starając się uczynić zakupy internetowe bardziej bezpiecznymi.

„W Polsce zakupy w sklepach internetowych wiążą się często z dużymi obawami oraz niepewnością. To poważny problem dla całego e-commerce. Wielu internautów zastanawia się nad tym jak sprawdzić wiarygodność danego sprzedawcy. Współpraca BIG InfoMonitor z OPINEO zmienia tą sytuację. Klienci mają możliwość dokonywania zakupów w certyfikowanych sklepach oznaczonych symbolem Sklep Wiarygodny Finansowo. Dzięki temu będą chętniej korzystali ze sprzedaży internetowej – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor. Chcemy pomóc konsumentom w odnalezieniu solidnych e-sklepów. Nasze certyfikaty świadczą o rzetelności i solidności w biznesie na najwyższym poziomie” – dodaje Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor.

„Serwis Opineo.pl oraz BIG InfoMonitor to pierwsze w Polsce podmioty, które rozpoczęły koordynacje wspólnych działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa e-zakupów. Dzięki współpracy naszych firm w zakresie certyfikacji udało się stworzyć kompleksowe rozwiązanie zarówno dla e-sprzedawców jak i konsumentów. Weryfikacja pod względem wiarygodności finansowej oraz potwierdzenie jakości usług jest jednym z głównych elementów, na które konsumenci zwracają uwagę. Cieszy nas również fakt z Patronatów wspierających nasze działania, zaangażowanie takich instytucji jak BIK S.A. czy Związek Banków Polskich pozwala śmiało stwierdzić, że zakupy w sieci będą nie tylko coraz szybciej rosły, ale przede wszystkim będą jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze dla klientów”– zaznacza Paweł Kucharzak, Prezes Zarządu Opineo Sp. z o.o.

Znalezienie wspólnego obszaru współpracy przez OPINEO oraz BIG InfoMonitor jest szansą na przekonanie kolejnych milionów konsumentów, którzy do tej pory nieufnie przyglądali się zakupom w sieci.