Migracja konta z Hotmail do Outlook

Microsoft rekomenduje, by nie zakładać nowych kont, by testować Outlooka. Lepiej przenieść do niego stare konta, które będą w pełni funkcjonowały na nowej platformie. Wszystkie ustawienia, hasła foldery, kontakty, podpisy i wszystko inne, co mieliśmy na Hotmailu, zostanie zmigrowane do Outlooka automatycznie.
Migracja konta z Hotmail do Outlook
Microsoft Outlook

Microsoft Outlook

Nieco bardziej zagmatwana jest zmiana samego adresu. Możemy wybrać dwie opcje: albo pozostać przy starym adresie i dodać do niego alias z końcówką @outlook.com, albo dodać nowy adres, a stary posiadać jako alias. Rocznie można dodawać pięć aliasów, można ich mieć najwyżej 15. Niezależnie od wyboru, poczta wysłana na oba adresy zawsze do ciebie trafi.

Druga opcja, czyli ustawienie loginu z domeną outlook.com jako nazwę konta, a ewentualne @hotmail.com i inne jako alias, jest preferowana i rekomendowana przez Microsoft. Jest jednak jeden haczyk. Należy zmienić konfigurację urządzeń powiązanych z Kontem Microsoft. Na konsoli Xbox 360 wystarczy zmienić je w ustawieniach konta. Windows Phone niestety, tak jak Android, nie pozwala na edycję głównego konta. Oznacza to, że trzeba będzie wykonać przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych i zalogowanie się na nowe konto. Wszystkie zakupione gry i aplikacje są, rzecz jasna, zmigrowane. Zmiana nie spowoduje też zmniejszenia pojemności na dysku SkyDrive, jeżeli masz jej więcej, niż domyślna ilość.